PL: a Manchester City nyerte a Chelsea elleni rangadót! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 6. fordulója igazi szuperrangadóval indult a Chelsea és a Manchester City között. A mérkőzést végül a vendégek nyerték, így Guardiola 3 vereség után felülmúlta Thomas Tuchel csapatát.

(Photo by Matt McNulty – Manchester City/Manchester City FC via Getty Images)

Rendkívül tapogatózó játékot hozott a mérkőzés első félideje. Az összképet tekintve a Manchester City irányította a mérkőzés menetét, de nem tudták feltörni a Chelsea jól összerakott védekezését. A hazaiak egyetlen veszélyes kontrát tudtak vezetni az első félidőben, ezen kívül szinte végig a saját kapujuk elé voltak szorítva, de igazán komoly helyzetet nem kellett hárítania Mendynek. A második félidő elején aztán megtört a jég, Gabriel Jesus megpattanó lövése a hálóban kötött ki, 0-1! A kapott gólt követően jobban kinyílt a Chelsea, aminek következtében számos komoly helyzetig eljutottak a vendégek. Ezekből viszont nem tudtak gólt szerezni, mivel vagy Mendy védett hatalmas bravúrral, vagy pedig Thiago Silva mentett a gólvonalról. A Chelsea ebben a játékrészben is egy nagyobb lehetőségig jutott el, Kovacic lövését viszont blokkolni tudta Laporte, így az elkerülte a kaput. A mérkőzés utolsó szakaszában hiába próbálkoztak a hazaiak, nem tudtak komoly helyzetig eljutni, így a Manchester City elvitte a három pontot a Stamford Bridgeről, és Guardiola megszakította rossz sorozatát Thomas Tuchellel szemben.

Chelsea – Manchester City 0-1 (0-0)
Stamford Bridge Vezette: M. Oliver
Gólszerző:ill. Jesus (53.)
Sárga lapok: Alonso (77.), Christensen (78.), Rüdger (84.) ill. Laporte (65.), Dias (90+5.)
Kiállítás: -ill.-

Chelsea: Mendy – Rüdiger, Christensen, Azpilicueta – Alonso, Kovacic, Jorginho (Loftus-Cheek 76.), Kanté (Havertz 60.), James (T. Silva 29.) – Werner, Lukaku Vezetőedző: Thomas Tuchel

Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Laporte, Cancelo – De Bruyne (Mahrez 81.), Rodri, B. Silva – Foden (Fernandinho 87.), Jesus, Grealish (Sterling 87.) Vezetőedző: Pep Guardiola