Serie A: vezéráldozattal járt a Juventus győzelme – videóval

Megszerezte bajnokságbeli második győzelmét a Juventus, de nem lehet teljes Allegriék öröme, hiszen Dybala sérülten hagyta el a pályát.

(Photo by Jonathan Moscrop/Getty Images)

Nagyszerűen kezdte a meccset a Juventus, a hazaiak már a 10. percben vezetést szereztek Dybala nagyszerű góljával (1-0).  A következő percekben is nagyon nyomott a Juve, előbb Chiesa, majd Morata hibázott helyzetben. A 21. percben Dybalát sérülés miatt le kellett hoznia Allegrinek, helyére Kulusevski érkezett. A csereként beálló svéd hamar észrevétette magát, a 29. minutumban veszélyeztetett. A 43. percben megduplázta előnyét a Juve, Bonucci értékesítette a kezezés miatt megítélt tizenegyest (2-0). Egy perccel később szépített a Sampdoria, Yoshida fejelt Perin kapujába. A második játékrészt is jól kezdték a torinóiak, Locatelli talált be az 57. percben (3-1). A 74. percben Bentancur lőtt, de Audero bravúrral védett. A 83. percben szorossá tette a hajrát a Sampdoria, Candreva vette be Perin kapuját (3-2). A 90. percben McKennie dönthette volna el a meccset, de mellé fejelt, ám az eredmény már nem változott, így megszerezte második győzelmét a bajnokságban a Juve.

Juventus – Sampdoria 3-2 (2-1)
Gólszerzők: Dybala (10.), Bonucci (43. – tizenegyesből), Locatelli (57.), ill. Yoshida (44.), Candreva (83.)