Ifi BL: előnyből várhatja a visszavágót az MTK

Szerda délután az U19-es magyar bajnok is bemutatkozott az UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágán, az MTK a cseh Sparta Prahat fogadta az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Remekül kezdte a meccset az MTK, Vasvári bombájával már az 5. percben vezetést szereztek a budapestiek (1-0). A következő percekben kétszer is veszélyezettek a hazaiak, előbb Vasvári, majd Miknyóczki került helyzetbe, de ezek kimaradtak. A 17. percben a csehek is veszélyeztettek, de Stárek lövését kirúgta a gólvonalról Kata. A 20. percben aztán már egyenlített a Sparta, Silhart élesen belőtt szabadrúgása kötött ki a kapuban (1-1). A 25. percben Kovács tálalt Vancsa elé, aki remekül lőtt a kapuba 8 méterről (2-1). A 35. minutumban ismét Vasvári lőtt, de ezúttal Ulrich védett. A 42. percben Stárek betalált, de lesen volt, így nem adták meg a gólját. A második félidőt is nagyszerűen kezdte az MTK, a 46. percben egy cselsorozat után Vancsa lőtt a rövidbe (3-1). A 62. percben Miknyóczki lőtt, de fölé ment. A Sparta Praha a második játékrészben nem tudott igazi lehetőségeket kidolgozni, de a 85. percben tizenegyeshez jutottak a csehek, azonban Csenterics védte Vydra büntetőjét, így az MTK magabiztos előnyből várhatja a visszavágót, melyet október 20-án rendeznek Prágában.

MTK Budapest – Sparta Praha 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Vasvári (5.), Vancsa (25., 46.), ill. Silhart (20.)