Vb-selejtező: Pepi duplájával nyert az Egyesült Államok!

Tovább folytatódtak az Észak- és Közép-Amerikai világbajnoki selejtezősorozat harmadik szakaszának küzdelmei, amelynek a negyedik fordulóját játszották le a csapatok.

(Photo by Wilf Thorne/ISI Photos/Getty Images)

Nem született döntés a játéknap rangadóján Mexikó és Kanada között. A vezetést a hazaiak szerezték meg Jorge Sánchez góljával az első játékrész közepén, de még a félidei eligazitás előtt egyenlíteni tudott Kanada Osorio góljának köszönhetően. A második játékrészt inkább Mexikó irányította, de újabb találatot egyik fél sem tudott szerezni, így 1-1 ponttal gazdagodtak. Ezt a döntetlent az Egyesült Államok válogatottja ki is használta és a tabella élére ugrott, miután Jamaikát az egyik legnagyobb tehetségük, Ricardo Pepi duplájával 2:0-ra legyőzték. A Bayern Münchennel is hírbe hozott támadó a 49. és a 62. percben vette be a kaput, eldöntve ezzel a 3 pont sorsát. El Salvador megszerezte első győzelmét a selejtezősorozatban, ugyanis a jóval esélyesebbnek tartott Panamát 1:0-ra legyőzték, és ezzel pontszámban be is érték a 4. helyen tanyázó riválisukat. A 4. mérkőzésen Honduras és Costa Rica 1-1 pontot szerzett, miután egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját. Pedig Honduras becsülettel próbálkozott, összesen 24 alkalommal vették célba a vendégek kapuját. A két csapat így továbbra is nyeretlenül áll a selejtezősorozatban.