BL: Lewandowski triplázott, a Bayern továbbjutott a csoportból! – videóval

A 4. fordulójához érkezett a Bajnokok Ligája csoportköre, ahol az E-jelű kvartettben a Bayern München azért lépett pályára, hogy már most bebiztosítsa továbbjutását. Ez végül nagyon simán össze is jött számukra, miután Lewandowski vezérletével 5:2-re legyőzték a Benficát. A csoport másik mérkőzésén a Barcelona 3 ponttal térhet haza a Dinamo Kijev otthonából Ansu Fati góljának köszönhetően.

(Photo by Sven Hoppe/picture alliance via Getty Images)

Igen aktívan kezdte a mérkőzést a Benfica, amely többször is veszélyeztetni tudott a Bayern kapuja előtt az első 15 percben. A bajorok viszont a félidő felétől ritmust váltottak, és egyre komolyabb fölénybe kerültek. A vezetést a 26. percben szerezték meg, amikor Coman beadását Lewandowski továbbította a hálóba, 1-0! 6 perccel később a lengyel támadó előkészítőként jeleskedett, miután Gnabryt szolgálta ki, aki gyönyörű mozdulattal juttatta Vlachodimos kapujába a játékszert, 2-0! A 38. minutumban a Benfica számára összejött a szépítés, miután egy szabadrúgást követően Morato bólintott Neuer kapujába, 2-1! A szünet előtt visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget a Bayern, de Lewandowski nem tudta értékesíteni a tizenegyest, így maradt a 2:1-es állás.

A második játékrész elején aztán gyorsan javított a bajor sztárcsapat, Davies visszafejelt labdáját ugyanis Sané lőtte kapásból a hálóba, 3-1! A 61. perchez érve Sané egy gólpasszt is feljegyezhetett, miután kiugratta Lewandowskit, a lengyel támadó pedig a kapust átemelve újabb gólt szerzett, 4-1! A Benfica számára ebben a félidőben is összejött a szépítés, Sabitzer labdaeladása után ugyanis létszámfölényben vezethették a labdát a Bayern védelmére a portugálok, Joao Mario kiugratását pedig Nunez váltotta gólra, 4-2! A 84. percben aztán Lewandowski már a 3. találatát ünnepelhette. A lengyel támadó egy hosszú indítást követően vezethette a kapusra a labdát, akit ismételten átemelt, 5-2! A Bayern összességében magabiztos győzelmet aratott, a Benfica pedig örülhetett, hogy megúszta 5 kapott góllal a mérkőzést. Julian Nagelsmann együttese így már biztosan továbbjutott a csoportjából.

Bayern München – Benfica 5-2 (2-1)
Allianz Arena Vezette: S. Marciniak
Gólszerzők: Lewandowski (26., 61., 84.), Gnabry (32.), Sané (49.) ill. Morato (38.), Nunez (74.)
Sárga lapok: Upamecano (51.), Nianzou (69.) ill. Lucas Verissimo (45.)
Kiállítás: ill.

Bayern München: Neuer – Davies (Richards 64.), Upamecano, Nianzou, Pavard – Kimmich (Sabitzer 72.), Goretzka, Coman (Musiala 64.), Sané (Müller 72.), Gnabry (Sarr 85.) – Lewandowski Vezetőedző: Julian Nagelsmann

Benfica: Vlachodimos – Gilberto, Lucas, Vertonghen, Morato – Mario (Bernardo 77.), Meite, Grimaldo (Ramos 77.) – Pizzi (Silva 64.), Yaremchuk (Nunez 64.), Everton (Goncalves 64.) Vezetőedző: Jorge Jesus

Győzelmi kényszerben lépett pályára a Barcelona együttese a Dinamo Kijev otthonában, hiszen komoly harcban állnak a csoport második helyéért a Benficával és ukrán ellenfelükkel. Az első játékrész igen kiegyenlített játékot hozott. Az első nagy helyzet ugyan a Barca előtt adódott, de a félidő közepétől a hazaiak is egyre veszélyesebbé váltak, sőt a 28. percben Shaparenko előtt adódott komoly lehetőség, de a kísérlete végül nem talált kaput. A szünet előtt még Nico iratkozhatott volna fel az eredményjelzőre, de a fejese nem talált végül utat a hálóba. A második játékrészben már komolyabb fölénybe kerültek a katalánok, de sokáig ez nem mutatkozott meg gól formájában. A 70. percben aztán sikerült bevenniük a Dinamo kapuját, egy beadást követően ugyanis Fati elé került a labda, aki elemi erővel bombázott a hálóba, 0-1! A bekapott gól sem szegte a hazaiak kedvét, akik előbb Verbic, majd Lednev kísérleténél jártak közel az egyenlítéshez, de végül egyikük kísérlete sem találta el a Barca kapuját. A vendégek végül kibekkelték az utolsó perceket, és nagyon értékes 3 ponttal gazdagodtak a továbbjutás szempontjából!

Dinamo Kijev – Barcelona 0-1 (0-0)
NSC Olimpiai Stadion Vezette: O. Hategan
Gólszerző: ill. Fati (70.)
Sárga lapok: Garmash (41.), Buyalskyy (45+1.) ill. Garcia (20.), Gavi (46.), Lenglet (50.)

Dinamo Kijev: Bushchan – Karavaev, Syrota, Zabarnyi, Kedziora (Tymchyk 77.) – Shaparenko (Shepelev 81.), Sydorchuk, de Pena (Verbic 77.), Buyalskyy (Lednev 81.), Tsygankov – Garmash (Vitinho 71.) Vezetőedző: Mircea Lucescu

Barcelona: ter Stegen – Mingueza, Garcia, Lenglet (Araujo 79.), Alba – de Jong, Busquets, Nico – Gavi (Dembelé 66.), Depay, Fati (Baldé 87.) Vezetőedző: Sergi