El: a Lyon már biztosította továbbjutását – EREDMÉNYEK

A csütörtöki napon rendezik meg az Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában esedékes összecsapásokat…

(Photo by Marcio Machado/Eurasia Sport Images/Getty Images)

Negyedik mérkőzésén aratott negyedik győzelmével az Olympique Lyon kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszba, miután három második félidei találattal győzte le a Sparta Prahát 3-0-ra. A csoport másik mérkőzésén a Bröndby és a Glasgow Rangers nem bírt egymással.

A csoport

Bröndby – Glasgow Rangers 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Balogun (45+1. – öngól), ill. Hagi (77.)

Olympique Lyon – Sparta Praha 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Slimani (61., 64.), Toko Ekambi (90+2.), ill.

A csoport aktuális állása

B csoport

Két döntetlen után az AS Monaco és a Real Sociedad egyaránt megőrizte veretlenségét a B csoportban. Kettejükön kívül még a PSV Eindhoven csapatának lehet esélye a továbbjutásra, a Sturm Graz hiába vezetett Baszkföldön, három vereség után ezúttal is csak egyetlen pontot gyűjtöttek be, ami alighanem kevés lesz a remények életben tartásához.

AS Monaco – PSV Eindhoven 0-0 (0-0)
Gólszerzők: ill.

Real Sociedad – Sturm Graz 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Sörloth (53.), ill. Jantscher (38.)

C csoport

Bár a szünetben még hátrányban volt, a Napoli négy második félidei találattal 4-1 arányban lépte le a hazai környezetben pályára lépő Legia Varsót. A Serie A éllovasa az első két gólját tizenegyesből szerezte, a győzelmet pedig a hajrában biztosította be, mellyel a lengyel klubot megelőzve vezeti csoportját.

Legia Varsó – Napoli 1-4 (1-0)
Gólszerzők: Emreli (10.), ill. Zielinski (51. – büntetőből), Mertens (75. – büntetőből), Lozano (79.), Ounas (90.)

Leicester City – Szpartak Moszkva 21:00

D csoport

Az Eintracht Frankfurt együttese a korai hátrányból kerülés után gyorsan egalizált, majd a hosszabbításban 2-1-re meg is nyerte az Olympiakosz Pireusz elleni találkozót. Idegenbeli győzelmével Oliver Glasner csapata karnyújtásnyira került a továbbjutástól, melyet akár már a csoport ma esti másik mérkőzése eredménye függvényében be is biztosíthat.

Olympiakosz Pireusz – Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1)
Gólszerzők: El Arabi (12.), ill. Kamada (16.), Hauge (90+2.)

Royal Antwerp – Fenerbahce 21:00

E csoport

A csoportját vezető Galatasaray annak ellenére, hogy vezetésről csak egy pontot gyűjtött be, továbbra is őrzi első helyét a Lokomotiv Moszkva elleni iksz után, az esti összecsapáson nagyon kell igyekeznie mindkét fellépő csapatnak.

Galatasaray – Lokomotiv Moszkva 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Feghouli (43.), ill. Kamano (73.)

Olympique Marseille – Lazio 21:00

H csoport

A Genk és a West Ham United egy fordulatos mérkőzésen ért el 2-2-es döntetlent egymással, miután a “kalapácsosok” fordítani tudtak, egy öngóllal azonban a belgák a végén kiegyenlítettek. Háromból három siker után a WHU először pontot vesztett, de bizonyára a továbbjutásuk már így sem foroghat veszélyben, és akár este biztossá is válhat.

Genk – West Ham United 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Paintsil (5.), Soucek (88. – öngól), ill. Benrahma (59., 82.)

Dinamo Zagreb – Rapid Wien 21:00