Ifi BL: nem bírt a Genkkel az MTK

A cseh Slavia Praha kiütése után a belga Genk várt az U19-es magyar bajnokra az UEFA Ifjúsági Ligában.

Budapesten megszerzett előnye ellenére is a Genk kezdte fölényben a meccset, a hazaiak sokat birtokolták a labdát, és lehetőségeket is kialakítottak, a 8. percben Oyen lövése kerülte el Csenterics kapuját. Ezután rendezte védekezését az MTK, de nem tudott a magyar bajnok veszélyes akciókat vezetni, a 24. percben Vamcsa kerülhetett volna helyzetbe, de szerelni tudták. Ismét Oyen percei következtek, előbb fölé lőtt, majd Csenterics hárított. A mieink az első félidő végén, illetve a második elején beadásokkal próbálkoztak, de ezek pontatlanok voltak. A 72. percben Németh András lőhetett, de csak a blokkot találta el, a lepattanót pedig Abid lőtte fölé. A hajrához közeledve cserékkel próbálta frissíteni csapatát Kanta József, ám a 83. percben a belgák eldöntötték a párharc sorsát: Geusens szabadrúgása kötött ki az alsó sarokban (1-0).