Ifi BL: kiélezett meccsen vívta ki a továbbjutást az MTK

A Budapesten elért 3-1-es győzelem után jó helyzetből várhatta a visszavágót az MTK U19-es csapata, de a cseh bajnok Sparta Praha nagyot küzdött, így végig nyitott volt a párharc.

A 8. percben a Sparta veszélyeztetett, de Lilling lövését blokkolták a magyar védők. A 18. minutumban Kata indult meg, de megpattanó lövését védte Ulrich. A 25. percben vezetést szerzett a Sparta, Sejk értéksítette a kezezés után megítélt tizenegyest (1-0). A 34. percben Vancsa lőtt távolról, de a hazai kapus védett, majd Silhart próbálkozását hárította Csenterics. A félidő hajrájában összejött az egyenlítés, Vancsa szerzett labdát, majd a hosszú felsőbe tekert (1-1). Sajnos a második félidőt is a csehek kezdték jobban, Kastanek vette be Csenterics kapuját az 50. percben (2-1). Két perccel később ismét egyenlíthetett volna az MTK, de Kovács lövése fölé ment. A 72. percben Sejk került helyzetbe, de Fekete menteni tudott. A 75. percben egalizált az MTK, Miknyóczki beadását Vancsa váltotta gólra (2-2). Nem örülhettünk sokáig, a 80. percben ismét vezetést szerzett a prágai csapat, Vydra fejelt a budapestiek kapujába (3-2). Ezzel a góllal rendkívül izgalmassá váltak az utolsó percek, hiszen a cseheknek csak egy gólra lett volna szüksége a hosszabbítás kiharcolásához. Az MTK viszont jól védekezett, sőt a 89. percben sikerült is lezárni a párharcot, Vancsa passza után Georgievski lőtt a léc alá (3-3). A magyar bajnok a következő körben a belga Genkkel fog találkozni.

Sparta Praha – MTK Budapest 3-3 (1-1, összesítésben: 4-6)
Gólszerzők: Sejk (25. – tizenegyes), Kastanek (50.), Vydra (80.), ill. Vancsa (45., 76.), Georgievski (89.)