PL: újabb győzelmet aratott a Tottenham – videóval

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában csütörtök este fogadta a Tottenham a Brentfordot, amelyen második hazai mérkőzését is behúzta Antonio Conte.

(Photo by Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC via Getty Images)

A Spurs kezdte jobban a találkozót, ugyanis az 5. percben Lucas Moura révén már megszerezhették volna az előnyt, de a brazil nem tudott betalálni. Azonban ami késik nem múlik, a 12. percben megszerezte a vezetést a hazai alakulat, egy szögletet követően Sergi Canos öngóljával lett 1-0 az állás. A mérkőzés első félidejében még Son Heung-min és Höjbjerg  szerezhetett volna gólt, de Álvaro Fernández hárítani tudta mindkét lövést, így egygólos Tottenham előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A második játékrész is egyöntetűen a Spursé volt, többet próbálkoztak a hazaiak, a vendégeknek sansza sem volt a győzelemre. A második találat a 65. percben született, Son Heung-min előtt adódott ziccer, amelyet a dél-koreai labdarúgó ki is használt (2-0). A Tottenham az újabb győzelmével tapad az Arsenalra és a West Hamre, jelenleg a 6. pozíciót foglalja el az angol pontvadászatban a londoni alakulat, míg a Brentford a 12. helyen áll, amelyet újoncként a szezon ezen szakaszában valószínűleg előre aláírtak volna.

Tottenham – Brentford 2-0 (1-0)
Játékvezető: J. Moss, Helyszín: Tottenham Hotspur Stadium (London)
Gólszerzők: S. Canos (12. – öngól), Son (65.)