NB I: négy bajnoki után nyert ismét a ZTE

Két vereség és két döntetlen után nyert ismét az OTP Bank Ligában a Zalaegerszeg, míg a DVSC immár három bajnoki óta nem tudott nyerni.

ZTE-helyzettel indult a találkozó, az 5. percben Zimonyi lőtt mellé. A 19. percben egy gyors DVSC-akció végén Ugrai lőtt, de Demjén hárított. Nem sokkal később már a másik kapu előtt adódott lehetőség, de Baranyai mentett. A 27. minutumban megszerezte a vezetést a ZTE, Tajti szabadrúgását kiütötte Gróf, de Zimonyi előkészítése után Koszta fejelt a kapuba (1-0). A gól után a Zalaegerszeg irányította a meccset, de a kapuk nem forogtak nagy veszélyben. A 66. percben viszont egyenlített a Loki, Dzsudzsák szabadrúgása kötött ki a felsőben (1-1). Nem örülhettek sokáig a vendégek, a 70. percben Meshack fejelt az alsóba (2-1). A Debrecen ezután sem tudott helyzeteket kialakítani, így a ZTE otthon tartotta a három pontot.

ZTE – DVSC 2-1 (1-0)
Koszta (26.), Meshack (70.), ill. Dzsudzsák (66.)