Serie A: hiába próbálkozott a Milan, nem tudták feltörni a Juventus védelmét! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 23. fordulójának vasárnap esti rangadóján az AC Milan a Juventust látta vendégül.

(Photo by Francesco Scaccianoce/LiveMedia/NurPhoto via Getty Images)

Kevés lehetőséget, nagy iramot és gyakran kemény megmozdulásokat hozott a mérkőzés első félideje. Az első veszélyes helyzetet a Juventus dolgozta ki, amikor a 12. percben Cuadrado lövése kevéssel elkerülte Maignan kapuját. Az első negyedórát követően viszont a Milan átvette az irányítást. Ezt a 20. minutumban Leao lövése jelezte, amit Szczesny hatalmas bravúrral tudott hárítani. A milánóiakat Ibrahimovic sérülése sem zavarta meg, akit Giroud váltott. A félidő második szakaszában két veszélyes távoli Calabria lövést lehetett feljegyezni, de ezek elkerülték a Juve kapuját, amely nagyon keveset nyújtott támadásban, a védekezés szinte minden energiájukat felemésztette.

A második játékrészben sem változott jelentősen a játék képe, a Milan próbálta érvényre juttatni mezőnyfölényét, de nem tudták feltörni a Juve védelmét. A 63. percben Theo Hernández egyéni alakítása után kellett védenie Szczesnynek, majd 6 perccel később Giroud fejesét is hárítani tudta a lengyel hálóőr. A Juventus az egész mérkőzésen szenvedett a támadásépítéssel, és végül a 90 percet úgy hozták le, hogy egyetlen alkalommal sem találták el a Milan kapuját. A hazaiak pedig hiába igyekeztek feltörni a Juve védelmét, az ő támadásaikból is hiányzott a mai estén az átütőerő, így 1-1 ponttal gazdagodtak a felek, amivel az Inter járt a legjobban.

AC Milan – Juventus 0-0 (0-0)
Helyszín: San Siro Vezette: Marco Di Bello
Gólszerzők: -ill.-
Sárga lapok: Leao (12.), Messias (43.) ill. Locatelli (9.), Kean (89.)
Kiállítás: -ill. –

AC Milan: Maignan – Hernandez, Romagnoli, Kalulu, Calabria (Florenzi 76.) – Tonali, Krunic, Leao (Rebic 76.), Diaz (Bennacer 61.), Messias (Saelemaekers 61.), – Ibrahimovic (Giroud 28.) Vezetőedző: Stefano Pioli

Juventus: Szczesny – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (Arthur 66.), Bentancur (Rabiot 90.), Locatelli (Bernardeschi 66.), McKennie – Dybala (Kulusevski 90.) , Morata (Kean 74.) Vezetőedző: Massimiliano Allegri