Vb-selejtező: újabb lépést tett a csoportelsőség felé Kanada

Immár négy pontos Kanada előnye az USA előtt az észak- és közép-amerikai vb-selejtezők harmadik szakaszában.

(Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Villámgyorsan vezetést szerzett Kanada, a 7. percben David tálalt Larin elé, aki okosan lőtt a kapuba (1-0). Hamar egyenlíthetett volna az Amerikai Egyesült Államok, de Richards fejese mellé ment. Ezután fölényben játszott az USA, de a támadásaik befejezésébe rendre hiba csúszott. A 43. percben McKennie érkezett egy beadásra, ám fejesét Borjan a kapufára tolta. A második félidőben eltűnt az USA fölénye, az 59. percben Aaronson lövését védte könnyen Borjan. Ezután Kanada pillanatai következtek, előbb David, majd Larin tornáztatta meg Turnert. A hajrában nagy erőket mozgósítottak a vendégek, de Arriola bombája mellé ment. A 89. percben lezárhatta volna a meccset Kanada, de Adekugbe nem talált kaput. A 92. percben Borjan védeni tudta Pulisic szabadrúgását. Sőt, a 96. percben jött a kegyelemdöfés, egy szóló végén Adekugbe is betalált (2-0), így megszerezte a három pontot Kanada, és továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Kanada – Amerikai Egyesült Államok 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Larin (7.), Adekugbe (96.), ill.