Női felkészülés: tisztes helytállás a brazilok ellen

A Feröer-szigetek elleni vb-selejtezőn aratott fölényes győzelem után Magyarország Brazíliával mérte össze erejét felkészülési mérkőzésen, az Ukrajna elleni selejtező helyett.

Brazília – Magyarország 3-1 (1-0)
Gólszerzők: Nunes da Silva (14., 62.), Beatriz (53.), ill. Csiki (74. – tizenegyesből)

A brazilok kezdték jobban a találkozót, a 14. percben Nunes da Silva góljával vezetést szereztek a dél-amerikaiak (1-0). Ezután stabilizálta védekezését a magyar válogatott, ugyan a brazilok támadóbb szellemben játszottak, a mieink jól állták a sarat, így egygólos maradt a brazilok előnye a szünetre. A fordulás után ismét megrázta magát Brazília, az 53. percben Beatriz duplázta meg az előnyt (2-0), majd ismét Nunes da Silva volt eredményes (3-0). A hajrában próbált a magyar válogatott szépíteni, ami a 74. percben sikerült is, Csiki talált be tizenegyesből (3-1).