Serie A: kétgólos hátrányból fordítva nyert, így élre állt az Inter – videóval

Az Empoli hiába lepte meg a meccs elején az Intert, a kék-feketék végül fordítani tudtak, így folytatódik a milánói csapatok versenyfutása a bajnoki címért.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Az 5. percben Andrea Pinamonti góljával szerzett vezetést az Empoli az Inter otthonában (0-1). A támadó egyébként pont a milánóiak kölcsönjátékosaként szerepel a toszkán csapatnál. A 22. percben büntetőt ítélt a játékvezető, Nicolo Barella esett nagyot az Empoli tizenhatosán belül – videózás után azonban végül úgy döntött Gianluca Manganiello, hogy nem volt tizenegyes az eset. A 28. percben az albán Kristjan Asllani villant, egy indítást bal lábbal vett át, majd jobbal a kapuba lőtt (0-2). Mégsem mehetett előnnyel szünetre a vendégcsapat. A 40. percben Romagnoli öngóljával szépített az Inter (1-2), majd öt perrcel később Lautaro Martínez egyenlített (2-2). A második félidőben óriási nyomást helyezett a házigazda az Empoli kapujára, ez a 64. percben érett góllá – Lautaro Martínez szerezte meg a második találatát (3-2). A 94. percben Edin Dzeko szép cselsorozatot követően középre passzolt, Alexis Sánchez pedig nem hibázott, s beállította a végeredményt (4-2). Az Inter sikerével a tabella élére állt, egy ponttal megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó városi rivális AC Milant.

Inter – Empoli 4-2 (2-2)
Romagnoli (40. – öngól), L. Martinez (45., 64.), Alexis (94.),  ill. Pinamonti (5.), Asllani (28.)