PL: kétgólos hátrányból mentett pontot a Manchester City! – videóval

Kétgólos hátrányból felállva tudott pontot szerezni az angol élvonal (Premier League) 37. fordulójában az élen álló Manchester City a West Ham United vendégeként.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

A vezetést a 24. percben szerezte meg a West Ham United. Pablo Fornals indította Jarrod Bowent, akiről rendkívül lemaradtak a City védői, a támadó Ederson mellett is elvitte a labdát, majd a kapuba lőtt. David Moyes csapata még az első játékrész végén növelni tudta előnyét, a 45. minutumban újra Bowen volt eredményes. A fordulást követően gyorsan szépített a Manchester City. A 49. percben Jack Grealish egyből lőtt, ahogy elé került a játékszer, lövése ráadásul megpattant Dawsonon, így Fabianskinak esélye sem volt. A 69. minutumban egy Mahrez szabadrúgása után egalizált a City, Coufal a saját kapujába bólintott. A 86. percben büntetőhöz jutott Guardiola legénysége, amit Riyad Mahrez nem tudott értékesíteni, Fabianski eltalálta az irányt és védett. A Manchester City jócskán megérezte Stones, Walker és Dias hiányát, a védelem rengeteg komoly hibát követett el, melyek közül Guardiola tanítványai szerencsére a West Ham nem az összeset használta ki.

West Ham – Manchester City 2-2 (2-0)
Gólszerzők
: Bowen (24., 45.) ill. Grealish (49.), Coufal (69.)

Newcastle – Arsenal (21:00, Spíler 1)

* A Southampton – Liverpool kedden (20:45, Digi Sport 1) kerül pótlásra az FA-kupa döntő miatt.