Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Újabb vezetők távoztak a Hertha éléről – HIVATALOS

A német bajnokságban (Bundesliga) való bennmaradást osztályozón kiharcoló Hertha BSC vezetőségében teljes átalakulás megy végbe…

(Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images)

Felix Magath vezetőedző megerősítette a távozását az osztályozó sikeres megvívását követően, mondván, hogy teljesítette a feladatát, amire felkérte őt a Hertha BSC csapatának vezetősége.

A keddi napon a klub elnöke, Werner Gegenbauer nyílt levélben mondott le a posztjáról:

“Hálás és büszke vagyok, hogy 14 éven keresztül lehettem a csodálatos klubunk elnöke. Megtiszteltetés volt szolgálni az egyesületet és a tagjait. Együtt sok mindent elértünk, stabil alapokra helyeztük a Herthát, de ideje az újrakezdésnek. Döntésemmel a klub jövőjét szeretném szolgálni.”

Néhány órával később a csapatot egykor már játékosként is szolgáló sportigazgató, Michael Preetz szerződésbontását is megerősítették, így az új edző mellett új elnököt és igazgatót is ki kell majd nevezniük a nyári szünetben.