NL: Franciaország hazai pályán szenvedett vereséget Dánia ellen – videóval

A Nemzetek Ligájában az A-Liga 1-es számú csoportjában az első fordulót péntek este rendezték, ahol Franciaország a dánokkal, míg Horvátország az osztrákokkal csapott össze.

(Photo by Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images)

Franciaország – Dánia:

Az első játékrész nem sikerült túlságosan izgalmasra, a legnagyobb lehetőséget ráadásul a dánok dolgozták ki, de gólt nekik sem sikerült szerezni, mert Joakim Maehle csak a kapufát találta el 4. percben. A szünetre ennek következtében 0-0-ás döntetlennel mehettek a csapatok.

A második félidő elején viszont rögvest megérkezett Franciaország vezető találata, a Mbappé helyére csereként beálló Nkunku szolgálta ki Benzemát, a friss Bajnokok Ligája győztes csatár pedig nem hibázott (1-0). Azonban a vendégek nem roskadtak össze, aminek a 68. percben meglett az eredménye Höjbjerg átadásából a csereként beálló Cornelius tudott egyenlíteni (1-1). Sőt, az egyenlítést követően a dánoknak sikerült begyűjtenie mind a három pontot meglepetésre, a Trabzonspor csatára, Andreas Cornelius duplázni tud, így legyőzték a sokkal esélyesebb franciákat (1-2).

Franciaország – Dánia 1-2 (0-0)
Helyszín: Stade de France (Párizs – Saint-Denis), Játékvezető: Felix Zwayer (német)
Gólszerzők: Benzema (51.) ill. Cornelius (68., 89.)

Franciaország: Lloris – Koundé (Diaby 90+2.), Varane (Saliba 61.), L. Hernández – Coman (Clauss 90+2.), Kanté, Tchouaméni, T. Hernández – Griezmann (Rabiot 78.) , Benzema, Mbappé (Nkunku 46.). Vezetőedző: D. Deschamps

Dánia: Schmeichel – Anderson, Nelsson, Vestergaard (Kristensen 60.), Maehle –  Höjbjerg, Delaney (Jensen 85.), Wass (Damsgaard 60.), Eriksen, Skov Olsen (Braithwaite 84.) – Dolberg (Cornelius 59.). Vezetőedző: K. Hjulmand

A mérkőzés videós összefoglalója:

Horvátország – Ausztria:

A találkozó első félidejében Horvátország jobban játszott és több lehetőséget is kidolgozott, de sem Pasalic, sem Majer nem tudott gólt szerezni az előtte adódó esélyéből, nem úgy, mint a túloldalon Marko Arnautovic, aki a 41. percben Onisiwo átadásából szerezte meg a vezetést szomszédainknak (0-1). A szünetre így osztrák előnnyel mehettek a csapatok.

A második játékrész elején gyorsan lerendezte a három pont sorsát Ausztria, ugyanis bő negyedóra alatt két gólt is berámoltak a horvátok kapujába. Előbb Gregoritsch tudta kettőre növelni csapata előnyét az 54. percben (0-2), majd három minutummal később Sabitzer döntötte el a találkozót (0-3). A horvátok még jöttek előre legalább a szépítésért, de nem jött össze, így végül gólok számában sima győzelmet arattak az osztrákok.

Horvátország – Ausztria 0-3 (0-1)
Helyszín: Városi Stadion (Eszék), Játékvezető: C. Kavanagh (angol)
Gólszerzők: Arnautovic (41.), Gregoritsch (54.), Sabitzer (57.)

Horvátország: Ivusic – Juranovic, Pongracic, Caleta-Car, Sosa (Barisic 46.) – Brozovic, Pasalic (Vlasic 58.), Kovacic (Orsic 71.) – Majer (Modric 58.), Kramaric (Budimir 58.), Brekalo. Vezetőedző: Z. Dalic

Ausztria: Lindner – Danso, Trauner, Wober (Friedl 77.) – Lainer (Trimmel 46.), Laimer, Schlager, Weimann (Baumgertner 76.), Sabitzer – Arnautovic (Seiwald 46.), Onisiwo (Gregoritsch 46.). Vezetőedző: R. Rangnick