Női Eb: lefocizta Svédország a belgákat, de éppen csak, hogy nyert

Az Angliában zajló női Európa-bajnokságon már a negyeddöntőket rendezték, amelynek a pénteki játéknapján Svédország csapott össze Belgiummal.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

A mérkőzés egyértelmű esélyesei a svédek voltak, viszont meggyűlt a bajuk a belgák védelmével. Az első játékrészben 16 alkalommal vették célba a Skandinávok a belga kaput, amiből 4 kaput is talált, de gól egyikből sem lett, míg Belgiumnak egyetlen vérszegény kapura lövése volt, viszont az sem talált kaput.

A második félidő is hasonlóképpen alakult, a belgák 3 alkalommal próbálkoztak, egy sem talált ebből kaput, míg Svédország 18 lehetőséget dolgoztak ki, ebből 5 talál kaput. Sokáig úgy tűnt 0-0 marad a rendes játékidő, azonban a ráadás 2. percében csak megérkezett a teljesen megérdemelt gól, amelyet a Juventus védője, Linda Sembrant jegyzett, és ami elődöntőt ért a svédeknek.

Svédország – Belgium 1-0 (0-0)
Helyszín: Leigh Sports Village (Leigh), Játékvezető: K. Monzul (ukrán)
Gólszerző: L. Sembrant (90+2.)