BL-selejtező: a véghajrában harcolta ki a továbbjutást a Ferencváros!

2:1-es hátrányból próbálta meg kiharcolni a továbbjutást a Ferencváros együttese a Slovan Bratislava elleni BL-selejtezőn…

Kevés lehetőséget hozott az első félidő a Slovan-Ferencváros mérkőzésen. A hazaiak az előny tudatában igyekeztek kontrollálni a találkozót, de nem tudtak mit kezdeni a Ferencváros védelmével. Az első veszélyes lehetőségből viszont meg is szerezte a vezetést a Fradi. Civic bal oldali beadását elszámította a védelem, amire Boli csapott le tökéletesen és a hálóba pofozta a játékszert, 0-1! A 23. percben a Slovan egyetlen veszélyes helyzetét lehetett feljegyezni az első félidőben. Ekkor Chakvetadze passza után Barseghyan lőtte a lécre. A 31, minutumban aztán már összesítésben is előnybe került Csercseszov legénysége! Egy kapu előtti kavarodást követően Mmaee lőtte el a labdát, amibe Zachariassen tette bele a fejét, így pedig a hálóban kötött ki a labda, 0-2!

A második játékrész első komoly lehetősége a Fradi előtt adódott. Boli az 58. percben egy szép cselt követően került ziccerbe, de végül kevéssel a kapu mellé lőtt. A 66. minutumban ismét közel járt az előny növeléséhez a Ferencváros, de Zachariassen centikkel lemardt a beadásról, majd Traoré lövését blokkolta egy védő. A kihagyott helyzeteket aztán megbüntette a Slovan. A 70. percben ugyanis egy szögletet követően De Marco vette be Dibusz kapuját, 1-2!  Nem sokkal később ismét szögletből veszélyeztetett a Slovan, de Kucka fejese elkerülte a magyar kaput. A véghajrához közeledve már mindkét csapat inkább a hosszabbításra készült, de a 89. percben Botka beadása után a labda Traoré elé került, ő pedig bevette Chovan kapuját, 1-3! Az utolsó percekben már nem tudott erre reagálni a Slovan, sőt egy kontra végén Laidouni a léc alá bombázott, ezzel végleg lezárva minden kérdést, 1-4!

Slovan Bratislava – Ferencváros 1–4 (0-2)
Národny Futbalovy Stadion Vezette: M. Di Bello
De Marco (70.) ill. Boli (20.), Zachariassen (31.), Traoré (89.)