NB I: a Fehérvár kiütötte a Honvédot

A magyar bajnokság (OTP Bank Liga) második fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén a MOL Fehérvár és a Budapest Honvéd mérte össze tudását egymással…

A vasárnap esti rangadó a vártnál jóval simábban alakult, hiszen a MOL Fehérvár 4-0 arányban lemosta a két vereséggel, lőtt gól nélkül rajtoló Budapest Honvéd gárdáját. A házigazda nagyobb lendülettel és akarással kezdte a mérkőzést, több lehetősége adódott a vezetés megszerzésére, de Szappanos biztosan állta a sarat. Az első félóra végén Nego fordult le egy eladott labdából, jobb oldali bejátszását követően Dárdai Palkó a tizenhatos előteréből egy tökéletes csavarással vette be a kispestiek kapuját. Néhány perc elteltével máris megduplázta előnyét a Fehérvár, miután Heister balról érkező beadását Kenan Kodro az ötösről vágta kapásból a hálóba. Ezzel a két gyors villanással rögtön kétgólos előnybe került az egyébként is sokkal összeszedettebben játszó hazai csapat. 2-0-val fordultak a csapatok, és a folytatásban sem történt változás. Öt perc elteltével Dárdai szöglete után Pinto közeli fejesét Szappanos tolta bravúrral a léc fölé. A 70. percben tömeges cseréket hajtott végre a hazai csapat, majd az ezt követő szögletből a frissen beálló Funsho Bamgboye első labdaérintéséből gólt fejelt. Már az utolsó tíz percen belül jártunk, amikor egy másik cserejátékos, Budu Zivzivadze vitte be a kegyelemdöfést, ugyan elsőre a ziccert a kapusba lőtte, az ismétlést sokkal nehezebb helyzetből értékesíteni tudta. A Fehérvár fölényes győzelemmel javította a rajton elszenvedett vereséget, a kispestiek pedig máris sereghajtók.

MOL Fehérvár – Budapest Honvéd 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Dárdai (30.), Kodro (34.), Funsho (71.), Zivzivadze (83.) ill.