Ekl-selejtező: több, mint féltucat góllal tömte ki ellenfelét az Alkmaar – EREDMÉNYEK

Az Európa-konferencialiga-selejtezői folytatódtak tovább, ezúttal már az “elődöntő” visszavágóit rendezték…

Az AZ Alkmaar kivégezte ellenfelét, az idegenbeli 1-0-ás vereséget követően hazai környezetben 7-0-ra verték a Dundee United csapatát, Kerkez Milos 62. percet kapott edzőjétől, amelyet egy gólpasszal hálált meg a fiatal magyar védő. A Young Boys simán jutott túl a Kuopio együttesén kettős győzelemmel. A Rapid Wien és a Lech Poznan hosszabbítás után jutott túl izlandi illetve azerbajdzsáni ellenfelén.

Lech Poznan (lengyel) – Vikingur Rejkjavík (izlandi) hosszabbítás után 4-1 (1-0); továbbjutott a Lech Poznan 4-2-vel
Gólszerzők: Ishak (32.), Velde (74.), Marchwinski (96.), Sousa (119.) ill. Djuric (90+5.)
Kiállítva: Magnusson (110.)

Rapid Wien (osztrák) – Neftci Baku (azeri) hosszabbítás után 2-0 (0-0); továbbjutott a Rapid Wien 3-2-vel
Gólszerzők: M. Grull (67.), Druijf (113.)

St. Patricks (ír) – CSZKA Szófia (bolgár) 0-2 (0-1); továbbjutott a CSZKA Szófia 2-1-gyel
Gólszerzők: Mauricio (12.), Turitsov (82. – büntetőből)

Alkmaar (holland) – Dundee United (skót) 7-0 (5-0); továbbjutott az Alkmaar 7-1gyel
Gólszerzők: Pavlidis (21., 36.), Reijnders (31., 41.), Evjen (44.), De Wit (46.), Lahdo (74.)

Gil Vicente (portugál) – Riga (lett) 4-0 (3-0); továbbjutott a Gil Vicente 4-1-gyel
Gólszerzők: Ngonda (16. – öngól), Villdores (22.), Navarro (45+1.), Navarro (76. – büntetőből)

Young Boys (svájci) – Kuopio (finn) 3-0 (2-0); továbbjutott a Young Boys 4-0-val
Gólszerzők: Nsame (3., 57.), Sierro (35.)