Ekl-selejtező: a Nice és a Villarreal is a főtáblára jutott – EREDMÉNYEK

A kora esti mérkőzések után csütörtök esti órákban újabb mérkőzéseket bonyolítottak le az Európa-konferencialiga utolsó selejtezőkörében, melyet követően kialakult a harmadik számú nemzetközi kupasorozat főtáblája…

Az Európa-konferencialiga csütörtök esti selejtezőinek többségén a papírforma érvényesült. Így aztán az OGC Nice és a Villarreal is kvalifikálta magát a főtáblára, de a francia gárda csak hosszabbításban múlta felül izraeli ellenfelét, míg a spanyol csapat magabiztosan lépett túl Lovrencsics Gergő csapatán.

A Kerkez Milos által erősített AZ Alkmaar kettős győzelemmel vette az akadályt, míg az Istanbul Basaksehir vagy a Lech Poznan ugyancsak magabiztosan jutott be a főtáblára.

Az Anderlecht gárdája csak szétlövésekben múlta felül a svájci Young Boys együttesét, miközben a Slovan Bratislava és a lett RFS ugyancsak tizenegyes rúgásokkal harcolta ki a továbbjutást.

A kör legnagyobb meglepetéseként a liechtensteini Vaduz idegenben legyőzte a Rapid Wient is bejutott a főtáblára, ahová a koszovói Ballkani ugyancsak beosolást nyert.

Anderlecht (belga) – Young Boys (svájci) 0-1 (0-1) – tizenegyesek után: 3-1
Gólszerző: ill. Meschack (26.)
Továbbjutott: az Anderlecht 1-1 után tizenegyesekkel

Ballkani (koszovói) – Skupi (északmacedón) 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Korenica (69.), ill.
Kiállítva:ill. Abdulla (2.)
Továbbjutott: a Ballkani 3-1-es összesítéssel

Hamrun Spartans (máltai) – Partizan Beograd (szerb) 3-3 (1-1)
Gólszerzők: Prsa (27.), Vinicius (82. – büntetőből), Fedele (90+1. – büntetőből), ill. R. Gomes (34., 79.), Urosevic (72.)
Továbbjutott: a Partizan Beograd 7-4-es összesítéssel

OGC Nice (francia) – Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Claude-Maurice (26.), Beka Beka (113.), ill.
Kiállítva: Gouiri (100.), ill.
Továbbjutott: az OGC Nice 2-1-es összesítéssel hosszabbítás után

Dudelange (luxemburgi) – Lech Poznan (lengyel) 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Kirch (36.), ill. Pereira (60.)
Továbbjutott: a Lech Poznan 3-1-es összesítéssel

Slovan Bratislava (szlovák) – Zrinjski Mostar (bosnyák) 2-1 (0-0, 1-0, 2-1) – tizenegyesek után: 6-5
Gólszerzők: E. Ramírez (67., 120+2.), ill. Savic (103.)
Kiállítva: Kankava (118.), ill.
Továbbjutott: a Slovan Bratislava 2-2 után tizenegyesekkel

Royal Antwerp (belga) – Istanbul Basaksehir (török) 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Frey (56.), ill. Özcan (8.), Okaka (58.), Aleksic (83.)
Továbbjutott: az Istanbul Basaksehir 4-2-es összesítéssel

Linfield (északír)–RFS (lett) 1-1 (0-0, 0-0, 1-0) – tizenegyesek után: 2-4 után
Gólszerzők: McClean (104.), ill. Callacher (120+1. – öngól)