Ekl-selejtező: kettős győzelemmel jutott tovább a West Ham – EREDMÉNYEK

A csütörtök esti órákban újabb mérkőzéseket bonyolítottak le az Európa-konferencialiga utolsó selejtezőkörében, melyet követően kialakult a harmadik számú nemzetközi kupasorozat főtáblája.

A végső sikerre is esélyes West Ham United kettős győzelemmel jutott be a főtáblára, miután idegenben is sima, 3-0-ás sikert arattak a Viborg ellenében. A Basel az odavágón elszenvedett egygólos vereséget követően hazai környezetben 2-0-ra győzni tudtak, így ha nehézkesen is, de bejutottak a csoportkörbe. A találkozón Szalai Ádám csereként, a 66. percben állt be. A Kolozsvár sokáig úgy nézett ki, hogy hosszabbításra viszi a párharcot a Mariborral, azonban a visszavágó 90. percében szerzett Cvek találattal kvalifikálták magukat a főtáblára. A Fiorentina a hazai pályán megszerzett egygólos előnyét megőrizte Hollandiában, ennek következtében az olasz csapat is bejutott a csoportkörbe. A Fehérvár hiába küzdött óriásit végül 3-0-ás vereséget szenvedtek a Köln ellenében hazai környezetben, így nem sikerült csodát tennie a magyar csapatnak.

AIK Stockholm (svéd) – Slovacko (cseh) 0-1 (0-0); továbbjutott a Slovacko 4-0-ás összesítéssel
Gólszerző: V. Sinyavskiy (76.)

Basel (svájci) – CSZKA Szófia (bolgár) 2-0 (0-0); továbbjutott a Basel 2-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők: F. Frei (66.), M. Lang (84.)

CFR Cluj (román) – Maribor (szlovén) 0-0 (0-0); továbbjutott a CFR Cluj 1-0-ás összesítéssel
Gólszerző: L. Cvek (90.)

Hapoel Beer Sheva (izreali) – Craiova (román) büntetők után 2-1 (0-0); továbbjutott a Hapoel 3-2-vel
Gólszerzők: T. Hemed (105+1.) ill. A. Roguljic (105.)

MOL Fehérvár – Köln (német) 0-2 (0-1); továbbjutott a Köln 4-2-es összesítéssel
Gólszerzők: T. Hubers (10.), E. Skhiri (46.), K. Schindler (90+4.)

Slavia Praha (cseh) – Raków (lengyel) hosszabbítás után 2-0 (0-0); továbbjutott a Slavia Praha 3-2-es összesítéssel
Gólszerzők: M. Usor (62.), I. Schranz (120+2.)

Twente (holland) – Fiorentina (olasz) 0-0 (0-0); továbbjutott a Fiorentina 2-1-gyes összesítéssel
Gól:
Kiállítva: Igor (90+3.)

Viborg (dán) – West Ham (angol) 0-3 (0-1); továbbjutott a West Ham 6-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők: G. Scamacca (22.), S. Benrahma (51.), T. Soucek (63.)

Viking (norvég) – Steaua Bukarest (román) 1-2 (1-1); továbbjutott a Steaua 4-3-as összesítéssel
Gólszerzők: Z. Tripic (26. – büntetőből) ill. M. Edjouma (2.), A. Cordea (54.),

Wolfsberger (osztrák) – Molde (norvég) 0-4 (0-2); továbbjutott a Molde 4-1-gyes összesítéssel
Gólszerzők: E. Breivik (6.), S. Mannsverk (34.), O. Brynhildsen (72., 90+3.)