Vb 2022: Japán újabb csodát hajtott végre, ezúttal Spanyolországot győzték le és csoportelsőként jutottak tovább! – videóval

Utolsó fordulójához érkezett a katari labdarúgó-világbajnokság E-csoportjának mezőnye. Ebben a kvartettben Spanyolország és Japán játszott egymás ellen. Matematikailag a spanyolok számára volt kisebb tétje a találkozónak, míg Japán jóval nagyobb győzelmi kényszerrel lépett pályára.

(Photo by Robert Cianflone/Getty Images)

Egyértelmű esélyesként várta a találkozót a spanyol válogatott, amely ennek rendje és módja szerint rögtön magához ragadta a kezdeményezést. Az első nagyobb lehetőség mégis a japánok előtt adódott, akik egy védelmi megingást kihasználva veszélyeztettek, ám Tanaka lövése az oldalhálóban kötött ki. A 11. percben viszont már megszerezték a vezetést a spanyolok, miután Azpilicueta beadása tökéletesen megtalálta Moratát, aki 5 méterről fejjel mattolta Gondát, 0-1! A vezetés megszerzése után is kézben tartották a találkozót Luis Enrique tanítványai, de a szünetig igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. A labdatartásnak köszönhetően viszont Japán sem tudott önerőből helyzetbe kerülni, de a spanyolok többször is annyira magukra húzták az ellenfelet, hogy a saját büntetőterületükön belül majdnem labdát vesztettek, és ezzel komoly riadalmat okoztak a saját szurkolóik számára is.

A második játékrésznek két változtatással indult neki Japán, és ennek rögtön meg is lett az eredménye! A spanyolok ismét hátul adogattak, de elvesztették a labdát, amit Doan életerős lökettel büntetett meg, Simon ugyan beleért a lövésbe, de hárítani nem tudott, 1-1! Pár perc elteltével aztán már a vezetést is megszerezte Moriyasu csapata! A gólt több perces videóbírózás követte, de végül úgy látták, hogy Mitoma beadásakor a labda nem hagyta el teljes terjedelmében a játékteret, így Tanaka 1 méterről érvényes gólt szerzett, 2-1! A folytatásban Luis Enrique igyekezett cserékkel frissíteni csapata támadójátékán, ám a japánok védelmét nem tudták áttörni, sőt többször is veszélyes ellentámadást tudtak vezetni Doanék. A játékrész első nagy spanyol helyzetére a 89. percig kellett várni, ekkor Gonda előbb Asensio távoli bombáját, majd nem sokkal később Olmo közeli lövését hárította. Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, így Japán nagy meglepetésre megnyerte a csoportot, míg Spanyolország a második helyen jutott tovább!

Japán – Spanyolország 2-1 (0-1)
Khalifa International Stadium Vezette: V. Gomes
Gólszerzők: Doan (48.), Tanaka (51.) ill. Morata (11.)
Sárga lapok: Itakura (39.), Taniguchi (44.), Yoshida (45.) ill.
Kiállítás: -ill.-

Japán: Gonda – Taniguchi, Yoshida, Itakura – Nagatomo (Mitoma 46.), Morita, Tanaka (Endo 87.), Ito – Kamada (Tomiyasu 69.), Maeda (Asano 62.), Kubo (Doan 46.) Szövetségi kapitány: Hajime Moriyasu

Spanyolország: Simon – Azpilicueta (Carvajal 46.), Rodri, Torres, Balde (Alba 68.) – Busquets, Gavi (Fati 68.), Pedri – Williams (Torres 57.), Morata (Asensio 57.), Olmo Szövetségi kapitány: Luis Enrique