FA-kupa: jól tartotta magát az Oxford United, de végül simán továbbjutott az Arsenal! – videóval

A harmadosztályú Oxford United otthonában lépett pályára az Arsenal gárdája az FA-kupa 3. fordulójának záró mérkőzésén.

(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Szinte jelentős esemény nélkül telt el a Kassam Stadionban rendezett mérkőzés első félideje. A jóval esélyesebbnek tartott Arsenal nem tudott mit kezdeni az Oxford lelkes és jól szervezett játékával, de a harmadosztályú csapatnak a védekezésen felül nem futotta az erejéből támadásokra. Az első 45 perc során 2-2 kaput nem találó lövést lehetett feljegyezni, amelyből inkább az Arsenal lehetőségei voltak ígéretesebbek, de az egyiknél a védők blokkolni tudtak, a másik helyzetnél pedig Nketiah a kapu fölé vágta a játékszert. Összességében a szünetben bőven lehetett mondanivalója Mikel Artetának, mert csapata nagyon lassan és pontatlanul játszott.

A második félidő elején elkezdett egyre nagyobb nyomást kifejteni ellenfelére az Arsenal. Saka egy-egy lövését először az egyik védőnek, majd később a kapusnak kellett kivágnia a kapu torkából. A 63. percben aztán sikerült megtörni a hazaiak ellenállását! Egy szabadrúgásnál Fabio Vieira adta be a labdát, amire tökéletesen érkezett középen Elneny, és a hálóba továbbította a játékszert, 0-1! A 70. minutumban aztán megszületett az “Ágyúsok” második találata is! Egy labdaszerzést követően a félpályáról indított ellentámadást az Arsenal, és pár húzás után Vieira ugratta ki Nketiaht, aki a kapus mellett elhúzta a labdát, majd az üresen maradt kapuba passzolt, 0-2! A második gólt követően már egyre könnyebben jutott el helyzetekig az Arsenal, és 76. percben ismét gólt ünnepelhettek a vendégek! Az Arsenal ellentámadását ezúttal Martinelli vezette, aki kiválóan indította Nketiaht, aki ezúttal higgadtan elpöccintette a labdát a kapus mellett, 0-3! Az Oxford az utolsó pillanatig hajtott a becsületgól megszerzéséért, de a próbálozásaik végül nem jártak sikerrel. Összességében a harmadosztályú csapat 60 percig tudta tartani a Premier League éllovasát, amely az első találat megszerzése után könnyedén érvényesítette a papírformát, és így készülhetnek a következő körre, ahol a Manchester Cityt sorsolták ki ellenfelüknek.

Oxford United (III) – Arsenal 0-3 (0-0)
Kassam Stadion Vezette: D. Coote
Gólszerzők: -ill.