Serie A: fordulatos meccsen remizett egymással a Juventus és az Atalanta! – videóval

Az olasz bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi játéknapját a Juventus és az Atalanta összecsapása zárta.

(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Felemás előjelekkel várhatta a Juventus és az Atalanta a vasárnap esti rangadót: A hazaiak a Napoli elleni súlyos vereség és a 15 pontos levonás után léptek pályára, míg a bergamóiak két kiütéses győzelem után érkeztek az Allianz Stadionba. A találkozót az Atalanta kezdte némileg aktívabban, amely az 5. percben meg is szerezte a vezetést: Boga átadása után ugyanis a kiváló formában lévő Lookman került helyzetbe, a lövése pedig Szczesny alapos közreműködésével a hálóban kötött ki, 0-1! Az első 10 perc elteltével a vendégek némileg visszább vettek az intenzitásból, ami egyre nagyobb területeket nyitott meg a Juve előtt. A hazaiak több ígéretes támadást vezettek, de a befejezéseknél rendre hiba csúszott az utolsó passzokba/lövésekbe. A félidő közepén aztán összejött az egyenlítés a hazaiaknak, miután Fagioli esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig videózás után a büntetőpontra mutatott. Az ítéletet Di Maria hajtotta végre, aki magabiztosan értékesítette a helyzetet, 1-1! Szűk 10 perc elteltével már a Juventusnak a fordítás is összejött! Fagioli ismét kulcsszereplő volt, aki ezúttal az előkészítő szerepét vállalta magára: a fiatal középpályás beadására Milik robbant be középen és a védőjét megelőzve a hálóba továbbította a labdát, 2-1! A szünetig még mindkét csapat előtt adódott pár apróbb lehetőség, de újabb gólt nem láthatott az első félidőben a közönség.

A második játékrészt viszont ugyanúgy kezdte a Juventus, mint az elsőt, csak ezúttal nem 5 perc, hanem 35 másodperc kellett az Atalanta góljához! Egy labdavesztést követően indított ellentámadást az Atalanta, aminek a végén Maehle tudta mattolni Szczesnyt, 2-2! A Juve kálváriája itt azonban nem ért véget! Az 53. percben ugyanis egy beadásra Lookman érkezett viszonylag üresen, és fejjel vette be a kaput, 2-3! A Juventus a két bekapott gólt követően viszonylag gyorsan magához tért, és a 65. minutumban összejött az egyenlítés! Egy szabadrúgás variációt játszott le szépen Di Maria és Danilo, amiből végül a brazil védő vette be Musso kapuját, 3-3! Az egyenlítés után a Juve átadta az irányítást az Atalantának, amiből a vendégeknek lett is egy komoly helyzetük! A 73. percben Toloi próbálkozott meg egy  távoli kísérlettel, de Szczesny ezúttal hárítani tudott. A 79. percben a Juventus is közel járt a gólszerzéshez. Demiral követett el egy komoly védelmi hibát, ami után Kean szépen centerezett Miretti elé, aki viszont nem találta el jól a labdát, így Musso könnyedén hárítani tudott. A véghajrában ugyan nagyobb erőket mozgosított a Juve a győzelem megszerzéséért, de végül nem jártak sikerrel, így meg kellett elégedniük egyetlen ponttal. Összességében ezt a pontvesztést magának köszönheti a Juve, amely mindhárom kapott gólnál elkövetett egy-egy jelentős hibát.

Juventus – Atalanta 3-3 (2-1)
Allianz Stadion Vezette: L. Marinelli
Di Maria (25. – büntető), Milik (34.), Danilo (65.) ill. Lookman (5., 53.), Maehle (46.)
Sárga lapok: Chiesa (90+3.) ill. Ederson (49.), Hateboer (90+3.)
Kiállítás: -ill.-

Juventus: Szczesny – Sandro, Bremer, Danilo – Kostic (Chiesa 61.), Rabiot, Locatelli, Fagioli (Cuadrado 81.), McKennie – Di Maria (Miretti 74.), Milik (Kean 74.) Vezetőedző: Massimiliano Allegri

Atalanta: Musso – Toloi, Palomino (Demiral 15.), Scalvini – Hateboer, de Roon, Ederson (Djimsiti 83.), Maehle (Ruggeri 84.) – Lookman, Boga (Pasalic 66.), Höjlund (Muriel 83.) Vezetőedző: Gian Piero Gasperini