Bundesliga: az utolsó pillanatokban lőtt góllal hozta el a három pontot a Mainz otthonából a Borussia Dortmund! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának szerdai játéknapját a Mainz és a Borussia Dortmund összecsapása nyitotta.

(Photo by Markus Gilliar – GES Sportfoto/Getty Images)

A mérkőzés első percei egyértelműen a Dortmund téli szerzeményéről, Julian Ryersonról szóltak. A védő ugyanis az első percekben kétszer is főszereplővé vált. Előbb a saját kapuja előtt volt bizonytalan, ami miatt a Mainz szögletet rúghatott, és ebből a sarokrúgásból Lee szerzett gólt, épp Ryersont megelőzve, 1-0! Mindössze két percig örülhetett a vezetésnek a Mainz, a 4. minutumban ugyanis Ryerson próbálkozott meg egy távoli lövéssel, ami megpattant a menteni igyekvő Fernandes lábán, így pedig Dahmen kapus hiába vetődött, nem volt esélye a hárításra, 1-1! A gyors pengeváltás után egyértelműen a Dortmund akarata kezdett el érvényesülni: a 7. percben Moukoko került ígéretes helyzetbe, de a lövését Dahmen szögletre tudta ütni. Pár perc elteltével Adeyemi is komoly lehetőséget alakított ki magának, ám a lövése végül kevéssel elszállt a kapu felett. A félidő második felére viszont teljesen leült a játék, a csapatok leginkább a félpálya közelében harcoltak egymással. Igazán veszélyes lehetőséget egyik fél sem tudott kidolgozni, így 1:1-es állással vonulhattak szünetre.

A második játékrész első felében sem változott a játék képe, egyik csapat sem tudott a másik fél fölé kerekedni. A 60. perc után mindkét edző több poszton is belenyúlt a csapatába, hátha ezzel fel tudják pörgetni a játékot, de ezzel sem jártak sikerrel. Ahogy telt az idő, úgy a Mainz egyre bátrabban kezdett el játszani, és néhány apróbb helyzetet ugyan ki tudtak dolgozni, de komolyan nem fenyegették Kobel kapuját. A félidő legkomolyabb lehetőségére egészen a 87. percig kellett várni, ekkor Ajorque és Stach összejátéka után az utóbbi lőhetett ígéretes helyzetből, de a próbálkozása végül kevéssel célt tévesztett. Már úgy nézett ki, hogy a felek a mérkőzés eleji gyors gólváltással ellőtték minden puskaporukat, de a 93. percben a Dortmund  élni tudott az egyetlen komoly lehetőségével! Egy szöglet után ugyanis Haller tudott belecsúsztatni a labdába, amire a hosszún Reyna teljesen egyedül érkezett, ő pedig közelről nem hibázta el a ziccert, 1-2! A Dortmund ezzel sorozatban második győzelmét aratta, és így átmenetileg felléptek a tabella harmadik helyére.

Mainz – Borussia Dortmund 1-2 (1-1)
Mewa Arena Vezette: S. Stegemann
Lee (2.) ill. Ryerson (4.), Reyna (90+3.)
Sárga lapok: Lee (34.), Fernandes (76.) ill.
Kiállítás: -ill.-

Mainz: Dahmen – Caci (Hack 80.), Hanche-Olsen, Fernandes – Martin, Barreiro, Widmer – Lee (Stach 63.), Barkok (Gruda 89.) – Onisiwo (Ajorque 80.), Ingvartsen (Fulgini 63.) Vezetőedző: Bo Svensson

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Özcan, Can (Reyna 62.), Adeyemi (Wolf 77.), Brandt (Hummels 90+4.), Malen (Bynoe-Gittens 62.) – Moukoko (Haller 62.) Vezetőedző: Edin Terzic