PL: Salah és Gakpo góljával a Liverpool nyerte a Merseyside derbit! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 23. fordulóját egy városi rangadó, a Liverpool és az Everton összecsapása zárta.

(Photo by Alex Livesey – Danehouse/Getty Images)

Két szebb napokat megélt együttes ütközetét hozta a 242. Merseyside derbi. A „Vörösök” ugyanis a 10. helyről vágtak neki ennek a találkozónak, míg a vendégek a kiesőzónát jelentős 18. pozícióból várták ezt az összecsapást. A mérkőzésen nem meglepő módon a Liverpool kezdeményezett az első percektől kezdve, mivel Sean Dyche tőle megszokott módon a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt. A hazaiak fölénye viszont többnyire meddő labdajáratásba torkollt, igazán nagy lehetőséget csak nagyon ritkán tudtak kidolgozni. Az egyik ilyen alkalom a 17. percben alakult ki, amikor Gakpo fejese centikkel kerülte el Pickford kapuját. Az Everton szinte az egész félidőt letudta komoly helyzet nélkül, de a 37. minutumban majdnem gólt tudtak szerezni. Egy szöglet után Tarkowski tudta elfejelni a labdát, ám az a kapufáról kifelé pattant. Az ezt követő ellentámadásból viszont megszerezte a vezetést a Liverpool! A szélen ugyanis Nunez tudott meglógni, a középre tett labdája pedig tökéletes volt Salah számára, aki könnyedén el tudta passzolni a játékszert a feleslegesen kimozduló Pickford mellett, 1-0!

A második játékrészt is kiválóan kezdte a hazai együttes. A 49. percben egy újabb ellentámadás végén Alexander-Anrold tálalt középre, a hosszú oldalon pedig Gakpo érkezett, aki közelről nem hibázott, és megszerezte első gólját új csapata mezében, 2-0! A folytatásbban is a Liverpool uralta a játékot, amit Darwin Nunez nagy helyzetei jeleztek. Az uruguayi támadó próbálkozásai közül az elsőt Pickford tudta hárítani, a második lehetőségénél pedig a kapu mellé tekert. A félidő második felében a “Vörösök” átadták a kezdeményezést az Evertonnak, Sean Dyche játékosai viszont semmit sem tudtak kezdeni ezzel a lehetőséggel, és egyáltalán nem jelentettek veszélyt Alisson kapujára. A 81. percben mégis közel jártak a vendégek a szépítéshez, ám Iwobi beadása után a hosszún érkező Davies csúnyán a kapu fölé fejelte a játékszert. Ezt követően már nem alakult ki jelentős esemény, összességében a Liverpool teljesen megérdemelt győzelmet aratott, amely 2023-ban az első sikerüket jelenti!

Liverpool – Everton 2-0 (1-0)
Anfield Road Vezette: S. Hooper