La Liga: Valverde és Asensio góljával elhozta a három pontot Pamplonából a Real Madrid! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapját az Osasuna és a Real Madrid összecsapása zárta.

(Photo by David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Kemény és kellemetlen ellenfél várt a Real Madridra, hiszen ahhoz az Osasunához látogattak, amely az eddig lejátszott 10 hazai meccséből 6-ot is meg tudott nyerni. Ehhez még hozzájött az a tény is, hogy a Real az elmúlt időszakban nem villogott idegenben, hiszen az előző 5 meccsükből hármat is elveszítettek távol az otthonuktól. Ennek ellenére igen korán, már a 10. percben előnybe kerülhetett volna a “Királyi Gárda”, miután Moncayola nagy hibája után Vinicius került ziccerbe, de a brazil támadó nem tudta elpasszolni a játékszert Herrera mellett, aki bravúrosan védeni tudott. A hazaiak sem hagytak fel teljesen a támadás lehetőségével, sőt a 15. percben Moi Gomez tornáztatta meg alaposan Courtoist egy távoli lökettel. A játékrész második fele csendesen telt el, egyik fél sem tudott igazán túljárni a másik csapat letámadásán. A 43. percben aztán Budimir szerezhette volna meg a vezetést az Osasunának, de a támadó kísérlete elzúgott a kapu mellett Courtois nagy szerencséjére, mert a belga kapus csak szemmel tudta követni az életerős lövést.

A második játékrész első percében rögtön egy veszélyes helyzetet tudott kidolgozni a Real Madrid, de Rodrygo 14 méterről leadott lövése kevéssel eltekeredett a kapu mellett. A 62. minutumban aztán nagyon közel járt ahhoz az Osasuna, hogy megszerezzék a vezetést, ám Moi Gomez lövésénél a bal kapufa megmentette a vendégeket. Nem sokkal később Moncayola tűzte rá a kifejelt labdát Courtois kapujára, de a lövés centikkel elcsorgott a belga kapuja mellett, aki ismét csak szurkolni tudott, hogy a játékszer ne a hálójában kössön ki. A 74. percben ismét közel került a Real ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést, és ezúttal is egy védelmi hiba miatt tudtak komoly helyzetet kialakítani. A védelemből ezúttal Unai Garcia hibázott, Vinicius pedig ismét egy az egyben vihette a labdát Herrerára. A brazil ugyan elhúzta a labdát a kapus mellett, de Herrera elvetődve védeni tudta Vinicius lövését! Pár perc elteltével viszont már az előkészítés terén jó döntést hozott Vinicius! Modric kiugratása után a brazil megvárta a középen érkező Valverdét, akinek aztán jól gurította vissza a labdát, az uruguayi pedig a hálóba tudta pöckölni a játékszert, 0-1! A hosszabbításban aztán végleg eldöntötte a 3 pont sorsát a Real! Egy újabb védelmi hibát tudtak kihasználni a vendégek, miután Alvaro labdát szerzett, majd kiugratta Asensiót, aki nem hibázta el a komoly lehetőséget, 0-2! Ezt követően már nem alakult ki újabb lehetőség, így a Real Madrid megnyerte az összecsapást, és átmenetileg 5 pontra csökkentették a hátrányukat a listavezető Barcelonával szemben.

Osasuna – Real Madrid 0-2 (0-0)
Estadio El Sadar Vezette: J. Munuera Montero