El: kiszenvedte a továbbjutást az AS Roma, az Union Berlint kiütötte belga ellenfele – videóval

Az Európa-liga nyolcaddöntőinek visszavágóit rendezték a héten csütörtökön, a késő esti összecsapásokon pedig többek között pályára lépett az AS Roma a Real Sociedad vendégeként, vagy az Union Berlin a Royale Union otthonában.

(Photo by Ion Alcoba/Quality Sport Images/Getty Images)

Az olasz csapat már a mérkőzés elején ráült az odavágón szerzett kétgólos előnyére, ami az első játékrészben össze is jött nekik, ugyanis komolyabb lehetőséget nem sikerült kidolgoznia a spanyoloknak hiába próbálkoztak a gólszerzéssel, a támadások erőtlenek voltak és rendre elhaltak, így komolyabb izgalmak nélkül csordogált le az első 45 perc.

Az AS Roma a második félidőben sem akart igazán focizni, ahogy azt ilyen esetben José Mourinhótól megszokhattuk. Ezúttal legalább egy komolyabb helyzetet fel lehetett jegyezni, a 69. percben Mikel Oyarzabal állt közel ahhoz, hogy egy gólra csökkentse csapata hátrányát, de Rui Patrício hárítani tudta próbálkozását. A mérkőzés ennek következtében 0-0-val ért véget, így az olaszok jutottak tovább a negyeddöntőbe.

Real Sociedad – AS Roma 0-0 (0-0); Továbbjutott: az AS Roma 2-0-ás összesítéssel
Helyszín: Reale Aréna (San Sebastian), Vezette: Kovács István (román)
Gól:
Kiállítva: C. Fernández (90+8.)

Az első játékrész a mezőnyben teljesen kiegyenlített volt, helyzetek és gól szempontjából viszont a hazaiak voltak jobbak. A 7. percben Victor Boniface szerezhetett volna előnyt a belgáknak, de csak a kapufát találta telibe. A 18. minutumban azonban sikerül megszereznie a vezetést a Royal Unionnak, egy hatalmas védelmi hibát használtak ki a hazaiak, saját tizenhatosuknál veszítették el a labdát, ami Teddy Teuma előtt kötött ki, a középpályás pedig a kapuba vágta a játékszert (1-0), így belga előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőben pedig lefocizta a Royale Union a berlinieket, a németeknek esélye sem volt a továbbjutásra. A 63. percben ezt meg is erősítették a belgák, Boniface átadásából az elefántcsontparti válogatott középpályás, Lazare Amani növelte kettőre csapata előnyét (2-0). Ráadásul a 80. percben még emberhátrányba is kerültek a vendégek, miután Haberer megkapta második sárgáját. A végeredményt a hosszabbítás 4. percében Lapoussin állította be 3-0-ás végeredményt. A belgák ennek következtében nagyon simán jutottak be a legjobb 8 közé.

Royale Union SG – Union Berlin 3-0 (1-0); Továbbjutott: a Royale Union SG 6-3-as összesítéssel
Helyszín: Lotto Park (Anderlecht), Vezette: J. M. Sánchez (spanyol)
Gólszerzők: Teuma (18.), Lazare Amani (63.), Lapoussin (90+4.)
Kiállítva: J. Haberer (80.)