NB II: hibázott az MTK, visszavette az első helyet a Diósgyőr – KÖRKÉP

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 28. fordulós mérkőzéseit a vasárnap délutáni órákban rendezték meg…

A másodosztály élén ismét helycsere történt, ugyanis a múlt fordulóban az egymás elleni rangadót megnyerő MTK Budapest csak gól nélküli döntetlent játszott, miközben a Diósgyőri VTK 5-1-es, kiütéses győzelmet aratott. A miskolciak így egy ponttal újból a fővárosi kék-fehérek elé kerültek, de úgy tűnik, hogy már egyikőjüknek sem kell aggódniuk a feljutás miatt, kizárólag presztízskérdés lehet, hogy ki lesz az első és ki a második. A harmadik-negyedik helyen a Gyirmót és az Ajka hiába nyert meg egy-egy újabb mérkőzést idegenben, mindketten 12-12 pontra vannak a második helyezettől. A két szebb napokat is látott csapat egymás elleni összecsapásán a Haladás és a Pécsi MFC 1-1-es döntetlenre végzett, így mindketten megőrizték helyüket a mezőny első felében. A Szeged egymást követő második sikerével erősítette meg hatodik helyét a szombathelyiek előtt. A középmezőnyben az ETO FC Győr és a Kazincbarcika ugyancsak ikszelt egymással, míg a Soroksár egygólos meccsen legyőzte a Tiszakécskét. Az utolsó bennmaradó helyek egyikét elfoglaló Csákvár értékes pontot szerzett az MTK ellen, míg a BFC Siófok az újabb vereségével a 15. helyre csúszott le. Az osztályozós zónában tanyázó csapatok közül a Nyíregyháza ismét kikapott, a Békéscsaba zsinórban negyedszer ikszelt, a Szentlőrinc súlyos vereséget szenvedett a DVTK-től. A két automatikus kieső helyet változatlanul a Dorog és a Kozármisleny foglalja el, annak ellenére, hogy előbbi legyőzte az utóbbit házon kívül 1-0-ra.