Felkészülés: Füllkrug duplájával győzedelmeskedett Németország – videóval

A 2024-es Európa-bajnokság házigazdája könnyedén gyűrte le dél-amerikai ellenfelét, Perut egy barátságos mérkőzésen.

(Photo by Federico Gambarini/picture alliance via Getty Images)

A vezetést korán megszerezték a németek, Kai Havertz cselezte be magát a kapu előterébe, azonban a lövés lehetőségét csapattársa, Niclas Füllkrug elvette tőle, és a remek formában lévő csatár nem hibázta el azt, a kapuba lőtt a 12. percben (1-0). Nem sokkal később Florian Wirtz és Timo Werner is betalálhatott volna, de mindkét alkalommal hárítani tudott Gallese kapus. A 33. mintumban azonban már tehetetlen volt a perui hálóőr, Wolf lőtt élesen a kapu elé be egy labdát, amelyre Füllkrug robbant be kiváló ütemben és megelőzve a leragadó védőket a kapuba vágta közvetlen közelről a labdát (2-0). A szünetre így nagyon magabiztos kétgólos előnnyel mehetett a Nationalelf.

A második játékrészben a 61. percben jött az első komolyabb lehetőség, Serge Gnabry lőtt szép mozdulattal a kapura egy beadást követően, de a Bayern München támadója csak a felsőlécet találta el. A 67. percben megszerezhette volna a harmadik gólt is Németország, miután Schlotterbeck kiharcolt egy büntetőt, azonban a 11-est Kai Havertz nem tudta értékesíteni, a kapufára rúgta a játékszert. A hátralévő bő 20 percben pedig már nem volt komolyabb gólszerzési esély sem, így Füllkrug duplája döntötte el a mérkőzés sorsát.

Németország – Peru 2-0 (2-0)
Helyszín: Mewa Arena (Mainz), Vezette: M. Caputi (olasz)
Gólszerző: N. Füllkrug (12., 33.)