Bundesliga: hiába vezetett a Bayern, a Leipzig elvitte a három pontot az Allianz Arénából! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójának szombati játéknapját a Bayern München és az RB Leipzig rangadója zárta.

(Photo by Alex Grimm/Getty Images)

Mindkét csapat számára kulcsfontosságú lett volna a három pont megszerzése, hiszen a Bayern az első helyét szerette volna megtartani, míg a Leipzig egy sikerrel a 3. pozícióját biztosíthatta volna be. A mérkőzés első 15 perce tapogatózó játékot hozott, a nézők leginkább a Bayern következő szezonbeli hazai, valamint a Leipzig idegenbeli mezében „gyönyörködhettek”. Az első veszélyes lehetőség a 18. minutumban alakult ki a Bayern előtt, amikor Müller tisztán kapott labdát a 16-oson belül, de a jól kimozduló Blaswich zárni tudta a szöget és hárított. A 25. percben viszont már a Leipzig kapusa is tehetetlen volt: Gnabry tört be a büntetőterületen belülre, majd egy életerős lövést eresztett meg a rövid alsó felé, ami után a labda a kapufa segítségével a hálóban kötött ki, 1-0! Nem sokkal később Musiala járt közel ahhoz, hogy megduplázza a Bayern előnyét, de a lövése végül az oldalhálóban kötött ki. A Leipzig első komoly lehetőségeire a 34. percig kellett várni, ekkor Szoboszlai engedett el egy kapáslövést 17 méterről, ám Sommer nagy bravúrral védeni tudta a próbálkozást. 2 perc elteltével ismét a svájci hálóőr védésére volt szükség, aki Nkunku lövését, majd Olmo fejesét is magabiztosan fogta. A 39. percben egy újabb Bayern lehetőség alakult ki, miután Cancelo beadása találta meg az üresen maradó Comant, de a francia fejese elkerülte a kaput. A 41. percben ismét Szoboszlai veszélyeztetett, egy csel után tekert a jobb felső irányába, de a lövése kevéssel a kapu felett szállt el.

A második játékrész első fele az első 45 perchez hasonlóan eseménytelenül csordogált, a Bayern igyekezett kontrollálni a játékot, de talán túlságosan is ráültek az eredményre. A 65. percben aztán egyenlíteni tudott a Leipzig: egy Bayern szöglet után 4 az 1 ellen vihették a labdát a lipcseiek, ami ugyan egy pillanatra elakadt, de végül Laimer a léc alá tudta bombázni a játékszert, 1-1! Újabb 10 perc elteltével jött az újabb hidegzuhany a Bayern számára, miután Pavard a büntetőterületen belül szabálytalankodott Nkunkuval szemben! A labda mögé a sértett állt, és magabiztosan értékesítette is a tizenegyest, 1-2! A 84. percben aztán Nkunku le is zárhatta volna a 3 pont sorsát, de a ziccerét Sommer nagy bravúrral fogta. Egy perccel később viszont egy újabb óriási lehetőséghez jutott a Leipzig, miután a szögletnél Mazraoui kézzel ért a labdába. A labda mögé ezúttal Szoboszlai állt, és ő is magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, 1-3! Az utolsó percekben ugyan ment előre a Bayern, de nem tudták bevenni a Leipzig kapuját, így a lipcsei alakulat bebiztosította a harmadik helyét, míg a Bayern lépéshátrányba kerülhet az utolsó fordulóba érve, amennyiben a Dortmund legyőzi vasárnap az Augsburgot.

Bayern München – RB Leipzig 1-3 (1-0)
Allianz Arena Vezette: D. Aytekin
Gólszerző:
Gnabry (25.) ill. Laimer (65.), Nkunku (76. – büntető), Szoboszlai (86. – büntető)
Sárga lapok: Pavard (72.) ill. Gvardiol (68.)
Kiállítás:ill.-

Bayern München: Sommer – Cancelo (Upamecano 87.), de Ligt, Pavard, Mazraoui (Mané 87.) – Kimmich, Goretzka (Gravenberch 70.) – Coman (Tel 77.), Müller, Musiala – Gnabry (Sané 70.) Vezetőedző: Thomas Tuchel

RB Leipzig: Blaswich – Simakan (Henrichs 46.) , Orban, Gvardiol (Klostermann 87.), Halstenberg – Laimer, Haidara (Kampl 69.) – Szoboszlai, Nkunku, Olmo (Diallo 87.) – Silva (Forsberg 69.) Vezetőedző: Marco Rose