PL: Havertz góljával nyert és az élre állt az Arsenal! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 13. fordulójának szombati játéknapját a Brentford és az Arsenal összecsapása zárta.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Nagy esély nyílt az Arsenal előtt, hiszen a Manchester City és a Liverpool döntetlenjével egy győzelemmel átvehették a vezetést a tabellán, igaz ehhez a Brentford elleni, igencsak nehéznek ígérkező mérkőzésen kellett begyűjteniük a 3 pontot. A mérkőzés elején közel is járt ahhoz a Brentford, hogy megszerezzék a vezetést, miután az Arsenal kapujába visszakerülő Aaron Ramsdale elcsúszott, és a labda a Brentford támadójához került, de Mbeumo lövését Declan Rice a gólvonalról ki tudta vágni. A félidő első fele inkább a Brentfordról szólt, akik többször is el tudtak jutni lövésig, de ezek többnyire elkerülték a londoniak kapuját. A játékrész második felében már egyre inkább az Arsenal akarata érvényesült, a lövéseikbe azonban rendre bele tudta vetni magát egy védő, vagy a próbálkozások elkerülték a kaput. A 42. percben aztán Jesus fejesét nagy bravúrral védte Flekken, a kipattanót viszont Trossard már a hálóba kotorta, igaz utólag kiderült, hogy ezt lesről tette, így a szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak a felek.

A második félidő még az első 45 percnél is kevesebb helyzetet hozott, amit jól mutat, hogy a 70. percig csak két Brentford lövést lehetett említésre méltó próbálkozásként feljegyezni. A 77. minutumban aztán a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét dolgozta ki a Brentford, Maupay bal alsóba tartó fejesét azonban Zinchenko becsúszva ki tudta rúgni a gólvonal elől. Az Arsenal első veszélyes próbálkozása a 80. percben alakult ki, amikor Rice távoli lövése kevéssel elkerülte Flekken kapuját. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 89. percben az Arsenal megszerezte a vezetést. Saka tekerte be középre kiválóan a labdát, a hosszún pedig a csereként beálló Havertz érkezett, és közelről a hálóba fejelte a játékszert, 0-1! A gólt követően már nem alakult ki újabb esemény, így az Arsenal a várakozásoknak megfelelően nagy nehézségek árán, de el tudta hozni a 3 pontot a Brentford otthonából, és ezzel átvették a vezetést a tabellán.

Brentford – Arsenal 0-1 (0-0)
Brentford Community Stadium Vezette: T. Robinson