La Liga: továbbra is nyeretlen idegenben a Sevilla, ezúttal a Real Sociedad otthonában maradtak alul! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Sociedad a Sevilla csapatát látta vendégül.

(Photo by Ion Alcoba/Quality Sport Images/Getty Images)

Kiválóan kezdődött a mérkőzés a Real Sociedad számára, hiszen már a 4. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Barrenetxea végezhetett el oldalról egy szabadrúgást, amit a szélső a kapura tűzött, a beadásra számító és visszavetődő Dmitrovic pedig a saját lábára tudta ütni a labdát, amiről végül a hálóban kötött ki a játékszer, 1-0! A 20. percben alakult ki a Sevilla egyetlen említhető lehetősége az első félidőből, amikor En-Nesyri lépett ki a védők közül, de a rövid alsóba tartó lövését fogni tudta Remiro. Nem sokkal később aztán még kényelmesebbé vált a Sociedad helyzete. A 22. minutumban Sadiq kapott a félpályánál labdát, majd 2 emberen átjutva jó harminc méterről hatalmas bombát ragasztott Dmitrovic kapujába, 2-0! A második bekapott gólt követően a Sevilla megpróbált támadásban aktívabbá válni, de nem igazán tudtak mit kezdeni a hazaiak jól szervezett védekezésével, így Remironak nem nagyon akadt dolga. A szünet előtt még Kubo révén volt egy veszélyesebb helyzete a Sociedadnak, de a japán támadó lövése végül igen gyengére sikeredett, Dmitrovic könnyedén hárítani tudott, így a pihenőre kétgólos különbséggel vonulhattak a felek.

A második játékrész első felében aztán közelebb zárkózott a Sevilla. A 60. percben Pedrosa beadása után En-Nesyri tudott kapura fejelni, ami az egyik védőn megpattant, így Remironak esélye sem volt a hárításra, 2-1! A 66. percben aztán már majdnem a második gólját ünnepelhette a marokkói támadó, de Ocampos beadása után a lövése a keresztlécen csattant. A 70. percben Kubo beadása után Sadiq állíthatta volna vissza a kétgólos különbséget a felek között, de a fejese középre tarott, így nem okozott gondot Dmitrovicnak. A 76. minutumban Kubo záratta volna le az összecsapást, miután 6 méterről lőhetett ígéretes helyzetből, de nem helyezte jól a labdát, így a vendégek kapusa fogni tudta a próbálkozást. A 84. percben ismét a japán támadó léphetett ki ígéretes szituációban egy labdaszerzést követően, de a befejezése nagyon erőtlenre sikeredett, így ismét hárított Dmitrovic. A 86. percben aztán Sergio Ramos a kiállítás sorsára jutott, miután csúnyán eltalálta Brais Mendez lábát, így a Sevilla emberhátrányban fejezte be az utolsó perceket, sőt végül Jesús Navast is leküldte a pályáról a játékvezető reklamálás miatt! Az utolsó percekben már nem tudott komoly veszélyt okozni a 9 emberre fogyatkozó Sevilla, így a Real Sociedad otthon tartotta a 3 pontot, és felléptek a tabella 5. helyére.

Real Sociedad – Sevilla 2-1 (2-0)
Reale Arena Vezette: M. Ortiz
Dmitrovic (4. – öngól), Sadiq (22.) ill. En-Nesyri (60.)
Sárga lapok: Merino (33.), Traoré (78.) ill. Ramos (82.)
Kiállítás:ill. Ramos (86.), Navas (88.)

Real Sociedad: Remiro – Munoz, Le Normand, Zubeldia, Traoré (Elustondo 84.) – Barrenetxea (Zakharyan 67.), Merino (Turrientes 75.), Zubimendi, Mendez – Kubo (Cho 84.), Sadiq (Oyarzabal 75.) Vezetőedző: Imanol Alguacil

Sevilla: Dmitrovic – Navas, Badé (Nianzou 73.), Ramos, Pedrosa – Soumaré (Torres 46.), Fernando (Mir 90.), Ocampos (Gattoni 90.), Rakitic, Lukebakio (Januzaj 73.) – En-Nesyri Vezetőedző: Diego Alonso