AFC Ázsia-kupa: Irán hátrányból fordítva ment tovább Japán ellen – videóval

A pénteki két negyeddöntő után újabb két mérkőzést játszottak le a Katarban zajló AFC Ázsia-kupán…

(Photo by Kaz Photography/Getty Images)

Az első szombati negyeddöntőben Irán hátrányból fordítva diadalmaskodott Japán ellen 2-1 arányban. Az első félidő nagy részében kiegyenlített erők küzdelme folyt a pályán, majd az első félóra végéhez közeledve Hidemasa Morita néhány csellel beküzdötte magát a tizenhatoson belülre, lövése pedig keresztül jutott Beiranvand kapuson, így Japán megszerezte a vezetést. A második játékrész az iráni válogatott kezdte nagyobb lendülettel és tíz perc elteltével ki is egyenlített, miután Azmoun kiugratásából Mohammad Mohebi pörgetett elegánsan a hosszú sarokba. A mérkőzés nagy küzdelemben zajlott, mindkét csapatnak volt lehetősége a második gól megszerzésére, ám úgy tűnt, hogy nem születig döntés a rendes játékidőben. Végül azonban a tervezett hosszabbítás utolsó percében Itakura szabálytalansága miatt befújtak egy tizenegyest, melyből Alireza Jahanbakhsh megszerezte a továbbjutást érő gólt az iráni válogatottnak.

Irán – Japán 2-1 (0-1)
Gólszerzők: Mohebi (55.), Jahanbakhsh (90+6. – büntetőből), ill. Morita (28.)

Az utolsó negyeddöntőben a házigazda Katar 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte Üzbegisztánt, így ugyancsak bejutott a legjobb négy közé. A vendéglátók az első játékrész derekánál Yusupov öngóljával kerültek lépéselőnybe, majd közel egy óra játék elteltével Odildzhon Khamrobekov egyenlített. Mindkét csapatnak lettek volna lehetőségei a győztes gól megszerzésére, azonban mindkét oldalt kimaradtak a lehetőségek. A kétszer 15 perces hosszabbításban sem született döntés, a tizenegyespárbaj öt köre alatt pedig a tízől öt lövés kimaradt, mivel az üzbégek többet hibáztak, így a katari válogatott jutott tovább.

Katar – Üzbegisztán 1-1 (1-0, 1-1, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-2
Gólszerzők: Yusupov (27. – öngól), ill. Khamrobekov (59.)