PL: a Brighton sem tudta megállítani a menetelő Arsenalt! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 32. fordulójának szombati játéknapját a Brighton és az Arsenal rangadója zárta.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Már a második percben megszerezhette volna a vezetést az Arsenal gárdája, miután Ödegaard beívelt szabadrúgása után Gabriel tudta megelőzni a kimozduló kapust, de a fejese elkerülte az üresen maradó kaput. A következő nagy helyzet a 12. percben alakult ki, amikor Saka tudott betörni a tizenhatoson belülre, majd egy csel után célba vette a hosszú sarkot, de a lövése kevéssel célt tévesztett. Egy perccel később Saka passza után Jesus lőhetett 15 méterről, Verbruggen azonban nagy bravúrt bemutatva szögletre tudta ütni a labdát. A folytatásban a Brightonnak is voltak ígéretes lehetőségei, de a 32. percben büntetőhöz jutott az Arsenal, miután Lamptey szabálytalanul állította meg Jesust a tizenhatoson belül. A labda mögé Saka állt, ő pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt, 0-1! A 44. minutumban egy nagy bravúrra volt szükség Rayától, aki Enciso 20 méterről leadott bal felsőbe tartó lövését ütötte szögletre.

A második játékrész első felében is ugyanúgy alakult a játék képe, mindkét fél előtt adódtak ígéretes helyzetek, de az Arsenal játékában volt benne inkább a gól. A 62. percben aztán megduplázta előnyét az Arsenal, miután Jorginho centerezését Havertz tette közelről a hálóba, 0-2! A 71. percben Verbruggentől volt szükség egy nagy védésre, aki ezúttal Trossard jobb alsóba tartó lövését ütötte szögletre. A második gólt követően az Arsenal átadta a kezdeményezést a Brihgtonnak, akik nem tudtak mit kezdeni a vendégek stabil védekezésével. A 86. percben a londoniak aztán végleg lezárták a mérkőzést, miután egy labdaszerzést követően Havertz ugratta ki Trossardot, aki a félpályától ziccerben vihette a kapusra a labdát, majd a végén higgadtan átpöccintette Verbruggen felett a játékszert, 0-3! Az Arsenal ezzel a sikerrel még tovább javította a gólkülönbségét, és átmenetileg ismét a tabella élére ugrott Mikel Arteta csapata!

Brighton – Arsenal 0-3 (0-1)
Amex Stadion Vezette: J. Brooks
Gólszerzők: -ill.
Saka (33. – büntető), Havertz (62.), Trossard (86.)
Sárga lapok: Baleba (76.) ill. Saliba (79.), White (90+5.)
Kiállítás:ill.-

Brighton: Verburggen – Estupinan, Dunk, van Hecke, Lamptey – Moder (Buonanotte 63.), Baleba – Adingra, Gross, Enciso (Joao Pedro 63.) – Welbeck (Fati 76.) Vezetőedző: Roberto De Zerbi

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinchenko (Tomiyasu 72.) – Rice, Jorginho, Ödegaard (Fábio Vieira 89.) – Jesus (Trossard 64.), Havertz (Nketiah 89.), Saka (Martinelli 64.) Vezetőedző: Mikel Arteta