La Liga: Lewandowski triplájával hátrányból felállva nyert a Barcelona! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 33. fordulójának záró mérkőzését a Barcelona és a Valencia játszotta egymással.

(Photo by Pedro Salado/Getty Images)

Nem hozott sok lehetőséget a mérkőzés első 20 perce. A Barca irányította a játékot, míg a Valencia egyértelműen az ellentámadásokban bízott. Az első veszélyesebb helyzet a vendégek előtt adódott a 20. minutumban, amikor Mamardashvili indításából González tudott meglépni, de a befejezésbe hiba csúszott ígéretes szituációban, és végül nem talált kaput. A 22. percben aztán megszerezte a vezetést a Barcelona, Raphinha beadására Fermin Lopez tudott felugrani három védő között, és védhetetlenül a hosszú sarokba bólintotta a játékszert, 1-0! Nem tartott azonban sokáig a katalánok előnye! A 27. percben egy kiugratásnál ter Stegen tisztázhatott volna, de rosszul pörgetett alá a labdának, ami így Hugo Duro elé került, ő pedig az üresen maradt kapuba passzolt, 1-1! A 38. percben aztán már hátrányban volt a hazai gárda, miután Araujo szabálytalansága miatt büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Pepelu állt, ő pedig higgadtan ter Stegen hűlt helyére emelte a játékszert, 1-2! A félidő utolsó perceire rendesen megszaporodtak az események. A 44. percben Mamardashvili fogta Cancelo rövid sarokba tartó bombáját, majd egy szögletet követően Araujo fejese találta el a jobb kapufát. Ezt követően egy hazaadott labdát rosszul vett át Mamardashvili, majd miközben igyekezett javítani a hibáját, kézzel ért labdába a tizenhatoson kívül, így kiállította őt a játékvezető. Így ugyan egyólos előnnyel vonulhatott a szünetre a Valencia, de nagyon nehéz helyzetbe kerültek a teljes második félidőre.

A második játékrész elején gyorsan élni is tudott emberelőnyével a Barcelona, a 49. percben ugyanis egy szögletre Lewandowski robbant rá a rövidnél, és a hosszú alsóba tudta csúsztatni a játékszert, 2-2! Az újabb nagy Barca helyzetig igen sokat kellett várni, egészen pontosan a 73. percig, amikor egy szögletnél Araujo fejesét védte nagy bravúrral Domenech. A 82. minutumban aztán már sikerült ismét feltörnie a Valencia védelmét a hazai gárdának! Egy újabb szögletnél Araujo tudta felfejelni a labdát, amire Lewandowski reagált a leggyorsabban, és a hálóba fejelte a játékszert, 3-2! A végeredményt is végül a lengyel támadó állította be, aki a 93. percben egy ígéretes helyzetből elvégzett szabadrúgást vágott a hálóba, így a Barca 4:2-re megnyerte a találkozót, és ezzel ismét felléptek a tabella 2. helyére.

Barcelona – Valencia 4-2 (1-2)
Estadio Olímpico Vezette: R. Bengoetxea
F. Lopez (22.), Lewandowski (49., 82., 90+3.) ill. Duro (27.), Pepelu (38. – büntető)
Sárga lapok: Cubarsi (42.) ill.-
Kiállítás:ill. Mamardashvili (45+4.)

Barcelona: ter Stegen – Cancelo (Torres 80.), Cubarsi (Martinez 46.), Araujo, Koundé – F. Lopez (Pedri 73.), Christensen (Roberto 46.), Gündogan – Raphinha (Joao Felix 66.), Lewandowski, Yamal Vezetőedző: Xavi

Valencia: Mamardashvili – Correia, Musquera, Gasiorowski, Vazquez – González (Ozkacar 79.), Guerra (Guillamon 70.), Pepelu, D. Lopez (Canos 79.) – Almeida (Domenech 45+6.), Duro (Mari 70.) Vezetőedző: Ruben Baraja