Elszórakozta a Diósgyőr a győzelmet Szombathelyen

Az NBI 18.fordulójának szombat délutáni mérkőzésén nem bírtak egymással a felek.

Koman bemutatkozott az NBI-ben

Haladás – Diósgyőr 1:1 (0:1)
Helyszín: Szombathely
Vezette: Szabó Zsolt
Haladás: Rózsa – Schimmer, Fehér, Alcibiade, Devecseri – Iszlai, Halmosi – Martinez (Nagy Patrik 84.), Németh Márió (Rácz 92.), Gaál (Jagodics 61.) – Radó Vezetőedző: Szentes Lázár
DVTK: Antal – Eperjesi, Alves, Husic, Németh Milán – Grumic, Krstic – Bacsa, Gosztonyi (Marjanovic 78.), Barczi (Koman 69.) – Takács (Griffiths 59.) Vezetőedző: Tomislav Sivic
Gólszerzők: Németh Márió (63.) ill. Krstic (17.)
Sárga lap: Devecseri (67.) ill. Grumic (56.)
Kiállítva: – ill. –

A csapatokat jó idő és egy nagyon rossz minőségű pálya fogadta. Nem tudott kialakulni folyamatos játék, a kapuk nagyon ritkán forogtak veszélyben. A 17.minutumban Devecseri labdavesztését- és egy felívelt labdát követően Bacsa okosan visszafejelt, a második hullámban érkezett Krstic, aki értékesítette a helyzetet (0:1). A Diósgyőr tartotta az eredményt, amely a félidőben már nem változott.
A második játékrész elején eldönthették volna a vendégek a 3pont sorsát, ám előbb Bacsa önzőzött el egy három a kettő elleni szituációt, majd Rózsa kapus borzasztó kirúgását követően Barczi egy az egyben állt vele szemben, ki is cselezte, ám kisodródva leadott lövését a gólvonalról kivágták. Ezek a helyzetek a 63. percben bosszulták meg magukat, amikor Németh Márió kapott forintos labdát, amit a léc alá vágott (1:1). Sivic Tomislav bevetette Koman Vladimirt is, de ez se volt elég a vendégeknek az újabb gól eléréséhez, így maradt a döntetlen, ami igazából egyik csapatnak sem jó.