Bundesliga: Otthon vesztett pontokat a Schalke

A Bundesliga 22. fordulója vasárnap a Schalke – Hoffenheim összecsapással zárult. A gelsenkircheniek próbálják maguk mögött hagyni a középmezőnyt, és elérni a szezon végére az európai kupaindulást érők helyek egyikét. A Hoffenheim a BL-selejtezőről álmodik, és ezért az együttes mindent megtesz, hogy a 4. pozíció meglegyen a végjátékban.

adam-szalai-hoffenheim-v-schalke-bundesliga-04102014_x9z0wym9brz61ukw2t0tzaobw

Az 5. percben egy Hoffenheim helyzettel kezdődött a mérkőzés. Amiri tüzelt kapura, de Fahrmann bravúrosan védett. Az ellentámadásból rögtön gól is született. Schopf kapásból ellőtte a felé tartó labdát, és az Baumann hálójában kötött ki. A 26. percben egyenlíthetett volna a Hoffenheim. Zuber lőtt a tizenhatos sarkáról, de a labda a keresztléc fölött repült el. A 32. percben Bicakcic próbálkozott, de Fahrmann a helyén volt, és hárított. 4 perccel később Demirbay tornáztatta meg a Schalke portását. Az első játékrészben több találat nem született.

A második játékrész sokáig eseménytelenül telt. A 64. percben állt be Amiri helyére. A 79. percben aztán kiegyenlített a Hoffenheim, egy kontrát követően. Zuber remek passzt adott Rudynak, aki a hálóba juttatta a labdát. Szalai Ádám ezen a mérkőzésen egy szűk fél órát kapott. Rudy gólja pontot ért a Hoffenheimnek. A végeredmény 1:1.

Schalke 04 – Hoffenheim 1:1 (1:0)
Helyszín: Veltins Arena, Gelsenkirchen Vezette: Ayetkin
Gólszerzők: Schopf (5.) ill. –
Sárga lap: – ill. Schule (67.), Hubner (70.)
Kiállítva: – ill. –

Schalke 04: Fahrmann – Höwedes, Badstuber, Nastasic, – Schopf, Goretzka, Stambouli, Bentaleb, Kolasinac – Burgstaller, Caligiuri (Meyer 57.) Vezetőedző: Weinzierl

Hoffenheim: Baumann – Sule, Vogt, Hubner – Bicakcic (Schwegler 60.), Amiri (Szalai 64.), Rudy, Demirbay, Zuber – Wagner, Terrazzino (Kramaric 70.)  Vezetőedző: Nagelsmann

kép: Schalke Facebook

A forduló eredményei:

VfL Wolfsburg – Werder Bremen 1-2 (1-2)
Gólszerzők: Mayoral (19.), ill. Gnabry (10., 18.)

Bayern München – Hamburger SV 8-0 (3-0)
Gólszerzők: Vidal (17.), Lewandowski (24. – büntetőből, 42., 54.), Alaba (56.), Coman (65., 69.), Robben (87.), ill.

RB Leipzig – FC Köln 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Forsberg(5.), Maroh(34., öngól), Werner(65.) ill. –

Freiburg – Borussia Dortmund 0-3 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Sokratis(13.), Aubameyang(55.,70.)

Bayer Leverkusen – FSV Mainz 0-2 (0-2)
Gólszerzők: – ill.