Győzelemmel hangolt a szezonra a Hertha – VIDEÓ

Gőzerővel készülnek a Bundesliga elkövetkező szezonjára a csapataok. A mai nap folyamán több klub is pályára lépett barátságos mérkőzés keretein belül.

cropped_2017-03-11T164742Z_1685201264_LR1ED3B1AN7OW_RTRMADP_3_SOCCER-GERMANY-BER-DOR

Legkorábban a Bayer Leverkusen futott ki a gyepre a Celta Vigo ellen. Hamar két gólos hátrányba kerültek, miután Guidetti kétszer is villant. A bekapott gólok azonban nem törték meg a csapatot. Mehmedi, Pohjanpalo és Volland megfordította az eredményt a második játékrészben. A győzelem azonban elmaradt, mivel Gomez a 81. percben egyenlíteni tudott.

Bayer Leverkusen – Celta Vigo 3:3 (0:2)
Gólszerzők: Mehmedi (61.), Pohjanpalo (66.), Volland (74.) ill. Guidetti (6. 60.), Gomez (81.)

A Hoffenheim a Bolognával csapott össze, és nyert magabiztosan 3 góllal. A Mainz a holland Twentével mérte össze a tudását, és ők is győztesen távoztak 90 perc után.

Hoffenheim – Bologna 3:0 (2:0)
Gólszerzők: Kaderabek (16.), Rupp (19.), Gnabry (58.) ill. –
Kiállítva: – ill. Torosidis (29.)

A Burnley Hannover találkozóról már korábban írtunk. Egy játékrész után rendbontás miatt félbe kellett szakítani a találkozót. A Schalke szintén angol ellenféllel, a Crystal Palace együttesével mérte össze a tudását. A végeredmény 1:1 lett.

Crystal Palace – Schalke 04 1:1 (0:1)
Gólszerzők: Benteke (62.) ill. Insua (43.)

A Frankfurt a spanyol Real Betis gárdáját ütötte ki három góllal, míg a Lipcse a Stoke City csapatával mérte össze a tudását.

Frankfurt – Betis 3:0 (0:0)
Gólszerzők: Chandler (58.), Wolf (70.), Barkok (73.) ill. –

RB Leipzig – Stoke 1:1 (1:1)
Gólszerzők: Forsberg (5. – büntető) ill. Diouf (44.)

Dárdai Pál együttese, a Hertha BSC török ellenfelénél bizonyult jobbnak, míg a Bremen a Valenciától szenvedett vereséget.

Hertha BSC – Galatasaray 2:1 (0:0)
Gólszerzők: Rekik (3.), Esswein (74.) ill. Derdiyok (59.)

Werder Bremen – Valencia 1:2 (0:0)
Gólszerzők: Kruse (73.) ill. Parejo (22.), Latorre (85.)