Tovább tart a Loki jó szériája

Felejthető meccsen ikszelt Újpesten a Paks, a DVSC pedig tovább nyújtotta jó szériáját a kiesőjelölt Mezőkövesd otthonában.

újpestpaks

(Fotó: MTI)

Az első félidőben helyzetet is alig alakítottak ki a csapatok, annak ellenére például, hogy Nebojsa Vignjevic két befejező csatárát, Novothny-t és Tischlert is a kezdőbe jelölte. A 7. percben előbbi közeli fejesét fogta bravúrral Verpecz, illetve a 34. percben lőhetett kb. 11 méterről Sankovic Nagy Dániel passzából, de lövését blokkolták. A vendégek egyetlen valamirevaló helyzete egy szabadrúgós után adódot a 28. percben, Kulcsár fejese azonban éppen fölé szállt.  Nagyjából ennyi történést jegyezhettünk fel az első félidőből.

A második félidőben az Újpest átállt megszokott egycsatáros hadrendjére, Zsótér váltotta Tischlert. A 66. percben ismét Kulcsár villant, ám 16 méterről leadott löketénél résen volt Pajovic kapus. A túloldalon Mohlnak jött meg pár perccel később a lövőkedve, távoli lövését azonban szögletre tolta Verpecz. A szöglet után Windecker bólintott, ám Verpecz ekkor is hárított. A hosszabbításban a Paks kis híján megszerezte a győzelmet, két kapufát is elértek ugyanis másodperceken belül Szakály szabadrúgása után. Betalálni azonban egyik gárda sem tudott, a gyenge színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt döntetlent.

Újpest – Paks 0-0 (0-0)
Helyszín: Szusza Ferenc stadion, 1800 néző vezette: Farkas Ádám
Gólszerzők: ill:
Sárga lapok: Balázs B. (63.), Pávkovics (80.) ill: –
Kiállítva: –
Újpest: Pajovic –Balázs B., Litauszki, Pávkovics, Mohl– Obinna, Sankovic (Cseke 61.), Windecker, Nagy D. (Simon K. 82.) – Novothny, Tischler (Zsótér, a félidőben) Vezetőedző:: Nebojsa Vignjevics
Paks: Verpecz – Vági, Gévay, Lenzsér, Szabó J. –Hajdú, Kecskés (Szakály D. 85.), Papp K. – Koltai (Hahn 60.), Kulcsár D. (Daru 89:), Bertus Vezetőedző:: Csertői Aurél

mkovesd_debrecen_tudositas720

(Fotó: HBN – Kovács Péter)

Az első félidőben az utóbbi hetekben remek formába lendülő Loki folyamatosan alakította a helyzeteket a Mezőkövesd otthonában, ám Sós és Mengolo a mérkőzés elején élen jártak a helyzetek kihagyásában, Tujvel pedig több ziccert is megfogott. A 28. percben azonban ő is tehetetlen volt, Varga Kevin középre tett labdájából Mengolo talált be. (0-1) A helyzetek a túloldalon is megvoltak, itt azonban Veselinovic volt beoltva góle llen. A második félidőben inkább a védekezéssel volt elfoglalva a Loki, ám sikerrel állták a mezőkövesdi rohamokat, sőt a 85. percben formás akció után Bódi góljával el is döntötték a mérkőzést. (0-2) A két csapat összességében nagyon ellentétes utat jár be: a hazaiak kilenc meccs óta nyeretlenek, míg a Loki nyolc meccs óta veretlen és továbbra is dobogós.

Mezőkövesd – Debrecen 0-2 (0-1)
Helyszín: Mezőkövesd, Városi Stadion, 1500 néző vezette: Vad II István
Gólszerzők: ill: Mengolo (28.), Bódi (84.)
Sárga lapok: Veselinovic (43.), Tóth B. (61.) ill: Jovanovic (12.), Bényei (44.)
Mezőkövesd: Tujvel –Lázár P., Hudák, Iszlai (Strestík), Vadnai– Tóth B., P. Keita (Majtan 71.) – Brasen (Szalai A. 34.), Koszta, Cseri – Veselinovic Vezetőedző:: Radványi Miklós
Debrecen: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szathmári, Ferenczi –Tőzsér, Jovanovic – Sós (Csősz 70.), Varga K. (Mészáros 82.), Bódi – Mengolo (Nagy Z. 59.) Vezetőedző:: Herczeg András