NBII: tovább menetel a Békéscsaba, újabb Vasas x

Megszerezte szezonbeli második győzelmét a Monor, a szenvedő fél a Vác együttese volt. A meccset a III.Kerület pályáján rendezték, hiszen a Monornak sincs NB II-re alkalmas létesítménye, a helyzet pikantériája, hogy a Vác FC is Óbudán rendezi a bajnokijait. Oldal Tibor mesterhármasának köszönhetően 3-2-re nyert a Cegléd a Soroksár ellenében, a pár fordulóval ezelőtt még listavezető “Sori”sorozatban harmadik vereségét könyvelhette el. Igazi góllövő formában van a Budaörs hátvédje Tányéros Ádám, hiszen hét közben kettő, ma pedig egy gólt lőtt. Ennek ellenére a Gyirmót Szarka és Nagy Patrik góljaival megszerezte a három pontot. Mosonmagyaróváron nyert magabiztosan a Kazincbarcika. 3-1-re vezetett a Kaposvár a Csákvár otthonában, de elszórakozták előnyüket, a héten egy hosszú sérülés után visszatérő Nagy Zsolt két góljának is köszönhetően 3-3-ra végeztek a csapatok. A Békéscsaba hozta a mai meccset is, így továbbra is vezeti a másodosztályt, pedig a szezon előtt még alaposan le volt sajnálva a lila-fehér társulat. A Viharsarokban ugyanis az idősödő játékosok helyett az utánpótláshoz nyúltak. Nem bírt egymással a Tiszakécske és a Siófok, ráadásul egyik klub sem szerzett gólt, így nem lehetett más a végeredmény, mint 0-0. No mit játszott a Vasas? Természetesen döntetlent, s nem is akármilyen sorozatban vannak a tavaly még élvonalban játszó angyalföldiek. Sorozatban ez volt a hetedik döntetlenjük… A Zalaegerszeg 2-1-re győzött a Dorog ellen, így beérte a harmadik helyen álló Kaposvárt. A Nyíregyházának továbbra se megy, most a Győr otthonából tértek haza pont nélkül. Bozsik József vezetőedző szénája pedig egyre jobban kifelé áll.

Monor–Vác FC 2–1
Gól:
Szerencsi 8., Fülöp N. 70., ill. Dlusztus 83

Cegléd–Soroksár 3–2
Gól: Oldal 28., 45, 80. – az elsőt 11-esből, ill. Kundrák 51., Gyömbér 56. – 11-esből

Budaörs–Gyirmót FC Győr 1–2