NB I: magabiztos újpesti, mezőkövesdi és paksi siker

Íme három kevésbé érdeklődés középpontjában lévő összecsapás összefoglalója. Itt megtalálható az Újpest – Puskás Akadémia, a Mezőkövesd – Haladás és a Paks – Kisvárda. Mindhárom meccsen kedvezett a hazai pálya, hiszen a pályaválasztó együttesek söpörték be a három pontot.

(nso.hu)

Az Újpestnél a Felcsút ellenében megtörtént az amit már a múlt héten vártak, Kire Ristevski bemutatkozott a lila-fehéreknél. Egyik csapatnál sem volt meglepetés a kezdőcsapatban. A felcsútiaknál ismerősökkel találkozhatott Jonathan Heris és Balogh Balázs, hiszen a két focista az előző idény előtt szerződött Újpestről a Puskásba. Az első nagyobb helyzet a felcsúti kapu előtt adódott, igaz Heris ennek kevésbé örült, hiszen egy oldalról jövő beadást ő fejelt épp kapu mellé. (ugye feljebb írtuk, ő már a Puskás játékosa) A szöglet után pedig Beridze durrantott mellé. Majd Burekovic távoli szabadrúgással veszélyeztetett, de épp kapu mellé ment. A 40.percben Danilovics jól jött ki kapujából, így Novothny nem tudta ellőni mellette. Az utolsó percben Balázs – Zsótér összjáték után, utóbbi az ötösről lőtt, de Danilovics ismét védett. Végül Beridze lőtt épp kapu mellé egy bedobás után, így az első félidő végén 0-0 volt az állás.

Az 52.percben megszerezte a vezetést az Újpest. Nwobodo kapott kiváló passzt Zsótértól, a nigériai játékos pedig 10 méterről Danilovics kapujába lőtt. A 73.minutumban pedig Novothny Soma meglőtte első idei gólját, miután Nwobodótól kiváló passzt kapott, bevetődve az ötösről megszerezte a második egyben győzelmet jelentő újpesti találatot. A meccset így két góllal a lila-fehérek hozták, a támadásban keveset mutató Puskás Akadémia ellen.

(nso.hu)

Mezőkövesdben több Haladás nevelésű focista is a kezdőcsapatban futott ki. Igaz már jó ideje elhagyták a vasi egyletet, de azért különleges érzésekkel készülhetett Dombó Dávid és Szeles Tamás is. Már a meccs elején a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, s a hatodik percben a vezetést is megszerezték. Vajda indította Molnár Gábort, aki középen a 16-os vonala előtt Tamás mellett visszahúzta a labdát, majd ballal 17 méterről a jobb sarokba csavart. Kisvártatva Drazics futotta le védőjét, de Király jól jött ki a kapujából s bravúrosan védett. A hátralévő időben gól már nem esett, de végig a Mezőkövesd támadott, ők alakítottak ki helyzeteket. Igaz nagyobb veszély nélkül.

A második félidőben is jobbára a mezőkövesdiek támadtak. Viszont a 66.percben Dombó mentett Priskin elől. A 70.percben Molnár veszélyeztetett a mezőkövesdieknél, de mentettek a vendégek. A 85.minutumban Dombó óriásit védett Jagodics 10 méteres fejese után. A hazaiak az eredmény tartása érdekében előtt Katanecet majd Hudák Dávidot küldték be Molnár és Vajda helyére. Támadók helyett védők. A hosszabbításban még egy büntetőt rúghatott Koszta, melyet belőtt, így 2-0-ra nyertek a mezőkövesdiek.

Magyarok a külföldiek ellen. Így is beharangozhatnánk a Paks-Kisvárda összecsapást, hiszen míg a hazaiaknál csak magyar focista van a keretben, addig a Kisvárda kezdőcsapatában ezúttal nyolc idegenlégiós kezdett. Csak Vári Barnabás, Gosztonyi András és Horváth Zoltán volt magyar. Most a külföldi, de magyar felmenők miatt magyarnak tekintett labdarúgókkal ne foglalkozzunk… A paksiak kezdtek támadóbb felfogásban, s a tizenötödik percben a vezetést is megszerezték. Haraszti tette a lendületből érkező Hahn elé, a paksi házi gólkirály pedig öt méterről a felsőbe lőtt. A 18.percben Remili egy szöglet után kapura lőtt a tizenhatosról, Felipe pedig nem tudta védeni, így már 2-0 volt az állás. A 30.percben szépített a Kisvárda. Horváth Zoltán 5 méterről a rosszul kijövő Nagy Gergely kapujába fejelt. A 42.percben újabb hazai gól. A friss apuka Bertus végzett el szabadrúgást, melyre Gévay kiváló ütemben érkezett, s fejjel növelte az előnyt.

A másdoik félidőben is végig a hazaiak támadtak, a kisvárdaiak előtt nem adódott komolyabb lehetőség. Mikor már mindenki elkönyvelte a 3-1-es sikert, a 91.percben egy szöglet után Gévay megszerezte a negyedik hazai találatot, így magabiztosan szerezte meg a Paks a három pontot.

Újpest – Puskás Akadémia 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Nwobodo (52.p), Novothny (83.p) ill. –
Sárga lapok: Novothny (86.p), Ristevski (87.p) ill. Spandler (26.p), Varga (60.p)

Újpest: Pajovic – Balázs B., Ristevski, Bojovic, Burekovic – Sankovic, Onovo – Nwobodo, Zsótér (Lukács 83.p), Beridze (Pauljevic 70.p)- Novothny (Mohl 93.p) vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Puskás Akadémia:  Danilovics – Osváth, Hegedűs J., Heris, Spandler – Varga J. (Urblik 60.p), Mioc – Kiss T. (Jesús 65.p), Vlasko (Bokros 76.p), Balogh B. – Arabuli vezetőedző: Benczés Miklós

Mezőkövesd – Haladás 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Molnár G. (6.p), Koszta (92.p. – 11-esből) ill. –
Sárga lapok: Cseri (15.p), Pillar (45.p) ill. Mészáros (23.p), Bosnjak (56.p), Kolcak (64.p), Tamás (77.p), Németh (88.p)

Mezőkövesd: Dombó – Farkas, Pillár, Szalai, Vadnai – Szeles, Mevoungou, Cseri (Koszta 78.p) – Molnár (Katanec 84.p), Drazic, Vajda (Hudák 89.p) vezetőedző: Kuttor Attila
Haladás:  Király – Habovda, Tamás, Kolcak, Bosnjak – Jagodics – Gaál (Grumics 69.p), Mészáros (Funso 79.p), Rácz, Halmosi (Németh 61.p)- Priskin vezetőedző: Horváth Ferenc

Paks – Kisvárda 4-1 (3-1)
Gólszerzők: Hahn (15.p), Remili (18.p), Gévay (42.p), Gévay (91.p) ill. Horváth Z. (30.p)
Sárga lapok: – ill. Gosztonyi (71.p), Anderson (83.p), Ene (88.p)

Paks: Nagy G.- Kulcsár, Fejes, Gévay, Báló – Kecskés, Egerszegi, Bertus – Haraszti (Horváth 89.p), Hahn (Simon 71.p), Remili (Bartha 84.p) vezetőedző: Csertői Aurél
Kisvárda:  Felipe – Vári, Protic, Ene, Anderson -Misic, Lucas (Sassá 68.p), Melnyik, Gosztonyi (Minca 80.p)- Horváth Z., Ilic (Karasyuk 61.p) vezetőedző: Dajka László