Magyar Kupa: megszenvedett a címvédő a továbbjutásért

Nem ismételte meg a tavalyi szégyenteljes kiesést a MOL Vidi FC, ezúttal sikerült túljutniuk a fehérváriaknak a másodosztályú Vác csapatán. Marko Nikolics pár játékosát pihentette, így szerepet kapott a nyáron igazolt Hangya Szilveszter, Berecz Zsombor is, mellettük a többnyire csereként (vagy még úgy se) játszó Tóth Bence, Tamás Krisztián is.

Az Újpest a Győr otthonában lépett pályára az este nyolckor kezdődő összecsapáson. Az első félidő 37.percében Obinna egy lővést követően a kipattanó labdára remek ütembe érkezett megszerezve a vezetést a lila-fehéreknek. A második félidőre kettős cserével jöttek ki a győriek, melynek meg is lett az eredménye. A két cserejátékos összjátékából ugyanis már a félidő elején egalizáltak a zöld-fehérek. Szimcsó passzolt középről, a bal összekötő helyén felfutó Andricnak aki 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. A 67.percben pedig fordított az ETO. Egy szabadrúgásra kiváló ütemben érkezett Magasföldi József aki az öt és feles előteréből fejelt Pajovic kapujában. A 76.percben újból döntetlent mutatott az eredményjelző. Egy Beridze szögletre Onovo érkezett az öt és felesnél s fejjel megszerezte a második újpesti gólt. A rendes játékidő 2-2-vel ért véget, így jöhetett a kétszer tizenöt perc hosszabbítás. A 99.percben egy baloldali Burekovic beadást Novothny fejelt vissza Nwobodonak, a nigériai előre vetődve pedig megszerezte a harmadik lila-fehér gólt.

Vác – MOL Vidi FC 1–3 (1–2)
Gólszerző:
Zsolnai (9.), ill. Hangya (8.), Hodzic (30.), M. Scsepovics (58)
VÁC: Halasi – Görgényi, Dlusztus, Szabó N. (Durso, 63.), Búrány – Szekszárdi, Pintér B. – Kákonyi, Zsolnai R. (Mátyás, 72.), Varga Sz. (Csillag, 63.) – Murai. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
VIDI: Tujvel – Hangya, Juhász (Vinicius, 69.), Tóth B., Tamás K. – Kovács I., Hadzic, Berecz, Huszti (Milanov, 66.) – Hodzic (Nego, 80.), M. Scsepovics. Vezetőedző: Marko Nikolics

Győr (NB II) – Újpest 2–3 (0-1; 2-2; 2-3)
Gólszerző:
Andric, Magasföldi ill. Nwobodo (2), Onovo
Győr: Horváth T. – Koszó, Tar, Vadász, Völgyi – Koltai, Magasföldi (Bagi), Tajthy, Vukasovic – Baracskai (Andric), Hamar Á. (Szimcsó) Vezetőedző: Király József
Újpest: Pajovic – Ristevski (Burekovic), Litauszki, Bojovic – Pauljevic, Sankovic, Onovo, Nwobodo, Balázs B. (Zsótér) – Beridze, Lukács (Novothny). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

A tegnap továbbjutó Diósgyőr és a délután a következő körbe kerülő Ferencváros, Debrecen, Haladás, MTK, Kisvárda hatost, kora este a többi élvonalbeli csapat követte. A Paks Csákváron kicsit megizzadt, hiszen hosszú ideig vezetett a Csákvár, majd a 74.percben Remili Mohamed és a 76.percben Hahn János góljaival fordított. A Puskás Akadémia Dunaújvárosban 12 perc alatt lerendezte a továbbjutást. Latifi az ötödik, míg Radó a tizenkettedik minutumban volt eredményes. A hátralévő szűk nyolcvan percben több találat nem esett, így 2-0-val akceptálták a meccset. A Budapest Honvéd szintén egy korai (ötödik perc) esett góllal múlta felül a harmadosztályú Jászberényt. A Mezőkövesd ellenben az utolsó pillanatokban született Koszta találattal harcolta ki a továbbjutást. Az NB II-es Békéscsaba a megye egyes Tatabánya testén keresztül jutott a legjobb 32-be.

Csákvár (NB II)–Paksi FC 1–2 (Molnár Cs. 30. – 11-esből, ill. Remili 74., Hahn 76.)
Dunaújváros (NB III)–Puskás Akadémia FC 0–2 (Latifi 5., Radó 12. – 11-esből)
Jászberény (NB III)–Budapest Honvéd 0–1 (N’Gog 5.)
Ménfőcsanak (NB III) – Mezőkövesd: 0-1 (Koszta 87.)
Tatabányai SC (Komárom-Esztergom megyei I.)–Békéscsaba Előre (NB II) 0–2