NB I: Már a második helyen a Vidi

Pár éve még rangadó volt a Debrecen – Vidi bajnoki. Mostanra ismét kemény ütközetet lehetett jósolni, hiszen az elmúlt években gyengélkedő DVSC egyre inkább markáns csapattá kezd érni Herczeg András kezei között. A Lokiban ma ismét hét saját nevelésű játékos mellett Pávkovics és Haris személyében fiatal magyarok kezdtek. A Vidi ezzel szemben továbbra is a külföldiekre épít, igaz azok minőséget képviselnek, élükön az NB I legjobb játékosának tartott Loic Negoval.

molvidi.hu

Kusnyir Erik, Szatmári Csaba, Barna Szabolcs, Tőzsér Dániel, Varga Kevin, Bódi Ádám, Szécsi Márk azon hét focista a Loki kezdőcsapatából akik helyben nevelkedtek. Kusnyir nagyon fiatalon lett meghatározó játékos a DVSC-ben, de Barna és Varga is 21 éves korukban kapták meg a lehetőséget, s most 22 évesen már szinte kihagyhatatlanok. Bódi és Szécsi egy rövidebb időt távol töltött Debrecentől, előbbi év a Vidinél, de egy év után előbb kölcsön, majd idén nyáron végleg tért vissza a Cívis városba. Érdekesség, hogy a cserébe adott Sós Bence kezdetben rendre lehetőséget kapott a Vidiben, mostanra viszont sehol nem találni, még a második csapatban se. Szécsi nyáron került vissza a piros-fehérekhez, egyelőre kölcsönbe a Puskás Akadémiától. Tőzsér Dániel 2003-ban a török Galatasaray-hoz szerződött, majd 2004-ben a Fradihoz került, ahonnan 2006 nyarán indult meg európai körútjára, hiszen több országban, több csapatban is megfordult. Majd 2016 nyarán hazatért, s a DVSC focistája lett. A Vidiben nem, hogy saját nevelésű, még magyar focistát is alig találunk a kezdőben. Stopira, Nego, Nikoloc, Hadzic, Scepovic és Hodzic mellett a brazil-magyar Vinicius és az echte magyar Kovácsik, Fiola, Juhász, Pátkai négyes kezdett az NB I 15.fordulójának záró meccsén.

molvidi.hu

A hatodik percben, majdnem megszerezte a vezetést a Loki. Varga indította Szécsit, aki jobbal a kiválóan kivetődő kapusba lőtte az óriási lehetőséget. Majd Bódi beadását Avdijaj fejelte könnyelműen Kovácsiknak. A 11.percben a túloldalon Pátkai beadását Juhász fejelte mellé nagy erővel. A 28.percben Hadzic lőtt az ötös bal sarka elől, 12 méterről, jobbal, Kusnyír mellől, Nagy nagyot vetődve elérte a labdát a jobb alsó sarok előtt.A 30.percben már a Loki ukrajnai születésű kapusa is tehetetlen volt, de a felsőléc a helyén, s onnan pattant fölé a labda. Történt ugyanis, hogy Hadzic jobbra passzolt Hodzicnak, ő jobbal a 16-os sarka elől a lécre tekerte a labdát. A 32.percben Tőzsér ballal lőtt kapura egy szabadrúgást, de Kovácsik a levegőben úszva védett. A 40.percben aztán megszerezte a vezetést a bajnok csapat! Nego kapott kiváló labdát elhúzta a kivetődő Nagy mellett, végül az ötös jobb sarka elől félmagasan a kapu közepébe lőtt. Az első játékrész szépen gyorsan lepergett, sose rosszabb félidőt!

molvidi.hu

Az 50.percben ismét a Vidi válogatott portása mentett nagyot! Haris passza után Tőzsér lőtt 13 méterről, de Kovácsik a helyén volt. Az 56.percben Tőzsér 24 méterről lőtt a rövid sarok irányába, de Kovácsik ismét védett vetődve. A 61.percben a pár minutummal korábban beállt Takács Tamás pöckölt kapura egy Tőzsér beadást, de a válogatott formában védő Kovácsiknak ez csemege volt. Majd Barna passza után Tőzsér ívelt kapura, de ismét a helyén volt Kovácsik! A Vidibe beállt Milanov Hodzic helyére, majd kicsit később kettőt változtatott Herczeg András is, Jovanovic és Ferenczi állt Barna és Varga Kevin helyére. A Vidibe pedig Nikolov helyett Berecz jött be. A végére pedig még Kovács István is pályára lépett mégpedig Marko Scsepovics helyére. Az utolsó percekben már nem született újabb gól, így a Vidi elvitte az egy pontot a Nagyerdőből.

Debrecen – MOL Vidi FC 0-1 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Nego (40.p)
Sárga lapok: Barna (23.p), Haris (86.p), Pávkovics (88.p) ill. Hodzic (18.p), Vinicius (54.p), Nikolov (61.p)

DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Barna (Ferenczi 78.p) – Haris, Tőzsér – Varga K. (Jovanovic 78.p) , Bódi, Szécsi (Takács T. 59.p)- Avdijaj vezetőedző: Herczeg András
MOL: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Pátkai, Nikolov (Berecz 82.p), Hadzic – M. Scepovic (Kovács I. 90.p), Hodzic (Milanov 69.p) vezetőedző: Marko Nikolics

DVSC – MOL Vidi FC 0-1

Loic Nego góljával megszerezte a vezetést a címvédő a Nagyerdőben.⚽Félidő: DVSC – MOL Vidi FC 0-1Élő közvetítés: http://bit.ly/2FGbFlO

Közzétette: M4 Sport – 2018. november 25., vasárnap