La Liga: Alaposan megizzadt a Real! – Videóval

A La Liga 29. fordulójának záró mérkőzésén, a Real Madrid fordulatokban igen gazdag meccsen tudott nyerni Huesca ellen a Santiago Bernabéu stadionban.

(Kép: Real Madrid  Twitter)

Rémálomszerűen kezdődött a találkozó a blancók szemszögéből. Vagy a sok hiányzó, vagy a válogatott szünet, vagy valami más, de alaposan megzavarta a hazaiakat.
Különösen a bal oldalon bizonytalankodó Nachot, aki szó szerint lepattant a harcos Ezequiel Aviláról, az argentin pedig köszönte szépen, középre centerezett, Cucho pedig kíméletlenül Keylor Navas kapujába bombázott. (1-0) A 3. percben vezetett a Huesca!

Érdekesség, hogy ezzel Cucho Hernéández lett az első Huesca játékos, aki a Bernabéuban gólt tudott szerezni.

A folytatásban a labdabirtoklást tekintve felborult a pálya (80 – 20% is volt a félidő vége felé a blancóknak), a Real átvette a kezdeményezést és az irányítást. A 2. percben tört meg a jég, amikor is Brahim Diaz passza után Isconak már csak jó egy méterről, az üres kapuba kellett továbbítania. (1-1)

A Bernabéu közönségének nagy bánatára Isco második gólja Zinedine Zidane második meccsén nem igazán hozta meg a várt fordulatot. A szünetre az eredmény már nem változott.

A folytatásban sem kápráztatta el igazán a Real saját közönségét, igaz ez még akkor is, ha Dani Ceballos góljával a 62. percben vezetett Zidane csapata – Ceballos talán még Iscónál is közelebb volt a kapuhoz, igaz szorongatottabb helyzetben. (2-1)

A Huesca azonban úgy tűnik, komolyan gondolja, hogy megragad majd minden adódó alkalmat arra, hogy kivívja a bennmaradást. A vendégek ugyanis, ha már meglőtték első góljukat a blancók otthonában, Xabier Etxeita révén, igazi hideg-zuhanyként, megszerezték másodikat is, kiegyenlítve az állást. (2-2)

A hajrában nagyon meg akarta szerezni a Real a győztes találatot. A nagy hazai igyekezet meg is hozta a várt eredményt, Karim Benzema lőtt szép gólt a 89. percben, eldöntve a három pont sorsát. (3-2)

Nem tisztünk vitatkozni a Real-győzelem jogosságán, így inkább beszéljünk arról, hogy ezen az estén minden elismerés megilleti a Huesca együttesét!

Zinedine Zidane vélhetően elmondja majd a találkozót követően, hogy a három pont megszerzése a legfontosabb (…) Ebben pedig igaza lesz!

Real Madrid – Huesca 3-2 (1-1)
Santiago Bernabéu stadion, Vezette: J. Fernández
Gólszerzők: Isco (25.), Ceballos (62.), Benzema (89.) illetve Cucho (3.), Etxeita (74.)
Sárga lap: Nacho (66.) illetve Pulida (48.), Musto (51.)
Piros lap: –

Real Madrid: L. Zidane – Marcelo, Nacho, Ramos, Odriozola – Isco (F. Valverde, 75.), M. Llorente (Mariano, 79.), Ceballos – Bale, Benzema, B. Diaz (L. Vázquez, 64.). Vezetőedző: Zinedine Zidane

Huesca: Santamaria – Y. Herrera, Etxeita, Mantovani, Pulido, Galan – Musto, M. Gomez, Rivera (Juanpi, 78.) – Cucho (Gallar, 82.), Avila (Enric, 63.). Vezetőedző: Jaime Ramos