Magyar Kupa: kettős győzelemmel jutott döntőbe a Honvéd!

Magabiztosan, kettős győzelemmel jutott be a Budapest Honvéd a Magyar Kupa döntőjébe. Supka Attila csapata a Lipcsei Péter vezette Soroksárt búcsúztatta az elődöntőben. Az pedig már tegnap eldőlt, hogy a fináléban a MOL Vidi lesz a fővárosi alakulat ellenfele.

Kép forrása: NSO.hu

Az odavágót követően minden bizonnyal sokan szoros visszavágóra számítottak, hiszen a Honvéd a párharc első mérkőzésén mindössze egy góllal múlta felül a Soroksárt. Nos, ez így is lett, hiszen Lipcsei Péter ezúttal sem adta magát könnyen, de a találkozó végére elfáradt a hazai együttes, s ezt a Honvéd kihasználta. A vezetést a 16. percben szerezte meg Supka Attila legénysége, ekkor Ben Hatira tizenegyesből talált be. A fordulást követően magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Soroksár, de helyzeteit nem tudta kihasználni. A véghajrában aztán a Honvéd berámolt kettőt is, a 89. minutumban Danilo, a 90+1. percben Tischler volt eredményes!

Soroksár – Budapest Honvéd 0-3 (0-1) – Továbbjutott: a Budapest Honvéd 5-1-es összesítéssel.