U21: Megvan a Gera-éra első gólja

Gera Zoltán harmadik alkalommal ülhetett le a kispadra az U21-es válogatott szövetségi edzőjeként.

A horvátok közül sokan a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő Dinamo Zagreb játékosai, így komoly játékerőt képviselő csapat ellen játszott az U21-es magyar válogatott felkészülési mérkőzést Zalaegerszegen. A tegnapi felnőtt EB-selejtezőhöz hasonlóan hamar megszerezték a horvátok a vezetést, ugyancsak egy védelmi megingás után. A horvátok többet birtokolták a labdát, és leginkább beadások után veszélyeztettek. A félidő végére feljavult a mieink játéka, Szánthó pontrúgásai után tudtunk lehetőségeket kidolgozni. A félidő végén Szalai indult meg egy labdaszerzés után, és szépen játszott össze Szánthóval, aki Bíró elé tálalt, aki közelről talált a kapuba, ezzel megszerezte a Gera-éra első gólját. A félidőben mindkét csapat cserélt, de a játék képe nem változott, továbbra is a horvátok uralták a játékot. A fölény gólokká érett, ismételten beadások után okoztak zavart a védelmünkben a horvátok. A tegnapi mérkőzéshez hasonlóan három góllal nyertek a horvátok, a végeredmény 1:4 lett.

U21-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 1–4 (1–1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1013 néző.
Magyarország:
Demjén – Bolla, Varjas Z., Szalai A., Majnovics – Kiss B., Szabó B. (Tajti, 70.) – Szánthó (Szabó M., 61.), Schäfer (Korbély, a szünetben), Banó-Szabó (Hinora, 80.) – Bíró B. (Májer, 70.) Szövetségi edző: Gera Zoltán
Horvátország: Semper (Nevistic, a szünetben) – Sverko (Hujber, 67.), Kalaica, Soldo, Bradaric – Bistrovic (Dolcek, 67.) – Cuze (Lepinjica, 67.), Ivanusec (Zaper, a szünetben), Djurasek (Posavec, 67.), Marin (Bogojevic, a szünetben) – Kulenovic (Vizinger, a szünetben). Szövetségi edző: Igor Biscan
Gólszerző: Bíró B. (40.), ill. Kulenovic (9.), Djurasek (59.), Posavec (71.), Szalai A. (81. – öngól)