Serie A: Továbbra is tapad az élmezőnyre a Napoli – videóval

A Chievo méltó ellenfele volt a Napolinak, de a hazaiak megmutatták a két csapat közötti a minőségbeli különbséget.

Az első félidőben adódott helyzet itt is, ott is, de a kapusok jól állták a sarat, akiknek egyébként sok dolguk volt a mérkőzésen. Rengeteg lövéssel próbálkoztak a csapatok, és sokszor megtornáztatták a hálóőröket. Az első gólra a 37. percig kellet várni. Arkadiusz Milik egy gyönyörű baloldali támadás után váltotta gólra Fabian Ruiz beadását (1-0). A 67. percben ismét Milik volt eredményes, Lorenzo Insigne szabadrúgásába ért bele a röviden (2-0). A mérkőzés végén beállt Dries Mertens, aki egy kapufáig jutott, igaz a találkozó végén a Chievo szépíthetett volna. A Napoli otthon tartotta a három pontot, és tapad az élmezőnyre.

Napoli – Chievo Verona 2-0 (1-0)
Stadio San Paolo; Vezette: Piccinini
Gólszerzők: Milik (37., 67.) ill. –
Sárga: Koulibaly (4.), Zielinski (83.), Mertens (90.), ill. Lazovic (15.), Gunter (54.), Faraoni (66.)
Kiállítás: – ill. –